Kłobuck

Nosił wilk razy kilka… ponieśli i wilka

W kuluarach padają stwierdzenia, że Kiepura padł ofiarą swoich "politycznych gierek", które prowadzi, a tak duża złość jest powodem tego, że jego przedwyborcza "układanka" - posypała się.
Nosił wilk razy kilka… ponieśli i wilka

Starosta Henryk Kiepura (PSL) chciał przechytrzyć wszystkich i wprowadzić do rady powiatu dwóch nowych radnych z ugrupowania zielonych. Niestety próba ta nie udała się, bo podczas obrad zabrakło minimalnej liczby radnych, niezbędnej do prowadzenia obrad. Kiepura nie krył flustracji, czemu dał upust na swoim profilu facebookowym

W minioną środę odbyła się sesja rady powiatu w trakcie którym planowane było w punkcie 3, obsadzenie dwóch nowych radnych po rezygnacji z mandatów Henryka Kiepury i Macieja Biernackiego. W miejsce ustępujących do rady mieli wejść dwaj nowi ludowcy – Jerzy Szaflik z Kamyka i Tomasz Jezierski z Opatowa. W pukcie sesji było jeszcze ustalenie dyżuru aptek oraz kwestia utworzenia centrum administracyjnego dla placówek opiekuńczo – wychowawczych w Kłobucku. Na sesji zabrakło jednak wystarczającej liczby radnych, aby mogło dojść do głosowania – głównie – za sprawą radnych PiS, którzy w takiej samej liczbie co PSL zasiadają w ławach rady powiatu.
„Szok, niedowierzania, obstrukcja! (…) – grzmi na swoim profilu starosta Kiepura. „Jak to się ma do roty ślubowania, które przecież każdy radny złożył (…)?” – pyta rozemocjonowany. – „Takie zerwanie kworum jest z całą pewnością wyjątkowe w skali kraju!(…) Słowa Kiepury komentuje jeden z radnych.
– A gdzie było ślubowanie pana Kiepury jak cichaczem rezygnował z mandatu radnego, który otrzymał od obywateli? – zadaje pytanie.
– Zero wyjaśnień, zero informacji wobec pozostałej części rady. To jest fair?

postfb-kiepura

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pociągi pojadą, ale się nie zatrzymają

Jarosław Jędrysiak24 lipca 2024

Co z projektem dla zalewu Zakrzew?

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024