Panki

Dzieci z przedszkola uczą się być bezpieczne

Spotkania z policjantami mają znaczenie profilaktyczne.
Dzieci z przedszkola uczą się być bezpieczne

Policjantka z kłobuckiej komendy, która zajmuje się profilaktyką społeczną, odwiedziła dzieci z Przedszkola Kotek i Myszka w Pankach. Mundurowa mówiła o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i w ruchu drogowym. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził Sznupek – policyjna maskotka, z którą każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie

W miniomy tygodniu policjantka z zespołu profilaktyki społecznej kłobuckiej komendy spotkała się z przedszkolakami z Przedszkola Kotek i Myszka w Pankach.
– Najmłodsi usłyszeli od mundurowej o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Ponadto maluchy uczyły się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Tradycyjnie najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziła policyjna maskotka – Sznupek, który chętnie bawił się z dziećmi. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z policyjnym „pieskiem”. Z pewnością to spotkanie na długo pozostanie przedszkolakom w pamięci – dodaje policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Wjechał w ruszającą ciężarówkę

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2024

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024