Miedźno

Przypominają, by nie palić śmieciami

Przypominają, by nie palić śmieciami

Gmina Miedźno kilka miesięcy temu została laureatem konkursu „Inicjatywa Antysmogowa” i otrzymała pomoc finansową z budżetu województwa śląskiego na zakup narzędzi i urządzeń do kontroli palenisk domowych. Teraz przypomina mieszkańcom, że nie należy palić w piecu byle czym

Uzyskane 120 668,85 złotych z konkursu pozwoli na zakup sprzętu, w tym drona, a pracownicy urzędu zostaną odpowiednio przeszkoleni. Ta inwestycja pozwoli na skuteczną kontrolę i monitorowanie palenisk domowych, pomagając w identyfikacji potencjalnych źródeł zanieczyszczeń powietrza. To ważne, bo wraz z nadejściem sezonu grzewczego znacząco wzrosła liczba zgłoszeń od mieszkańców, którzy skarżą się na zanieczyszczanie powietrza przez swoich sąsiadów. Gmina w pierwszej kolejności apeluje więc do wszystkich mieszkańców o rzetelne przestrzeganie zasady niepalenia odpadów komunalnych w domowych piecach. Czy tak się dzieje, będzie można sprawdzić.
Urząd gminy przypomina, że kontrola palenisk domowych jest istotnym elementem walki z zanieczyszczeniem powietrza, zwłaszcza w regionach, gdzie jest to szczególnie palący problem, jak województwo śląskie. Zgodnie z prawem należy to do obowiązków każdej gminy. Zakup drona oraz przeszkolenie pracowników urzędu to doskonałe inwestycje, które pomogą w skuteczniejszym monitorowaniu palenisk domowych i identyfikowaniu potencjalnych źródeł zanieczyszczeń powietrza. Drony mogą być wykorzystywane do przeglądania obszaru gminy i wskazywania miejsc, w których może dochodzić do nielegalnego lub szkodliwego spalania odpadów lub paliw. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie ludzi i środowisko. Kontrola palenisk domowych, zwłaszcza tych emitujących toksyczne substancje, jest niezbędna do zapewnienia czystego powietrza i zmniejszenia ryzyka związanego z chorobami układu oddechowego. Gmina przypomina też, że czyste powietrze to zdrowie i komfort życia mieszkańców. Dlatego prosi o przestrzeganie zakazu palenia odpadów. (red. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023

Gospodarstwo Rolne „Bochnia” w Pałacu Prezydenckim

Marcin Syguda25 czerwca 2023