Miedźno

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Odblaski naprawdę mogą uratować życie.
Odblaski trafiły do kolejnych osób

W tej gminie dbają o to, by piesi byli widoczni, z dużą regularnością. Po raz kolejny wręczano tu odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedźnie

Inwestycja w bezpieczeństwo zawsze się opłaca. Owszem, można ludzi namawiać, by kupowali odblaski i je nosili, ale… na pewno w takiej sytuacji mniej osób zdecyduje się na podobne profilaktyczne działanie. Co innego, jeśli te drobne gadżety rozdać za darmo. Dla publicznych budżetów to inwestycja w dobro ludzi, więc wydatek na coś, w co inwestować warto. A korzyści mogą być większe niż po dziesięciu „pogadankach”.
Jest jasne, że używanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest ograniczona, może uratować życie. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Miedźno, policjanci z kłobuckiej komendy po raz kolejny też włączyli się w działania i wraz z pracownikiem Urzędu Gminy Miedźno rozdawali rowerzystom elementy odblaskowe i wyjaśniali im, jak ważne jest ich umieszczenie w widocznym miejscu. Każda taka akcja zwiększa bezpieczeństwo na drodze.
– Kłobuccy mundurowi wraz z przedstawicielem Przedstawicielem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, rozdawali rowerzystom odblaski ufundowane właśnie przez tą komisję. Działania prowadzone były na terenie gminy Miedźno. Dodatkowo stróże prawa podkreślali, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i aby wpłynąć na jego poprawę, warto umieścić odblaski w widocznym miejscu. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok. Nieoświetlone drogi, brak ścieżek rowerowych, a także niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez ich użytkowników najczęściej przyczynia się do tego, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Dlatego powinniśmy pamiętać o odblaskach, które należy umieścić w takim miejscu, aby zawsze znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków – przekonuje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023

Gospodarstwo Rolne „Bochnia” w Pałacu Prezydenckim

Marcin Syguda25 czerwca 2023