Kłobuck

Miasto zieleni i kwitnących wiśni

Tu na razie jest… tak jakby trawnik, ale drzewka już posadzone i wkrótce będzie piękny wiśniowy park. Kwitnący, pachnący, wybitnie dekoracyjny. UM KŁOBUCK
Miasto zieleni i kwitnących wiśni

W Kłobucku wykonano ważny krok ku realizacji dużego przedsięwzięcia, które znacząco wzbogaci miejską zieleń. Możliwe nawet i to, że w sezonie kwitnących kwiatów ludzie będą przyjeżdżać tu po prostu po to, aby zobaczyć – i poczuć – kawałek przyrodniczego piękna

To taka prawdziwie wiosenna wiadomość w dni dość szarej jesieni, która ostatnio u nas nastała. W Kłobucku zrealizowano właśnie pierwszą część szerzej zakrojonego projektu pod nazwą „Zielona przestrzeń w Kłobucku”. Pisaliśmy już o tych zamiarach wcześniej, bo chodzi tu o powiększenie liczby drzew w mieście, o ukształtowanie tej zieleni w specjalny sposób – z wykorzystaniem odpowiednich gatunków roślin – a także o stworzenie wybitnie sprzyjającej rekreacji przestrzeni miejskiej. Takiej, która docelowo będzie zdolna przyciągać nie tylko mieszkańców miasta, ale i gości z okolicy.
Pierwszy etap już za nami. To znaczy tak dokładnie to wykonane zostały te prace, które wraz ze wzrostem i wegetacją roślin sprawią, że w Kłobucku – w przestrzeni parku, ale też blisko zabudowy mieszkalnej – zrobi się naprawdę pięknie. Tak właściwie to w samym centrum miasta wsadzono aż 160 zupełnie nowych drzew. Na obszarze aż 0,45 hektara.
To nie są drzewa przypadkowe. To wiśnia piłkowana „Amonogawa”, „Kanzan” i „Royal Burgundy”. Celowo podajemy te nazwy, bo wystarczy je wpisać w Google, by zobaczyć, jak pięknie kwitną te rośliny. Po prostu właśnie nasadzono zapowiadany dla kłobucka wiśniowy park (czy też może sad?). Drzewka mają charakter ozdobny i ze zwykłej otwartej przestrzeni parkowej uczynią w nieodległej przyszłości morze kwiatów. Dwie z odmian, które posadzono, opracowano wprost w Japonii – w Kraju Kwitnącej Wiśni. Można się więc spodziewać, że tam dobrze się znają na pięknie tych drzew i że jego cząstka została właśnie zaszczepiona w kłobuckiej glebie. Na razie drzewka są młode i nie wyglądają na zdjęciu z parku szczególnie efektownie. Ale to oczywiste, że na rozwój roślin trzeba trochę poczekać. A teraz w ogóle mamy taką porę roku, że trudno mówić o efektowności roślin. Właściwe jednak, że zabrano się za prace ogrodnicze teraz. To inwestycja w przyszłe piękno miejskiej przestrzeni w parku. Na pewno znajdą się tacy, którzy będę tych wiśni bardzo Kłobuckowi i kłobucczanom zazdrościć.
Tak więc już nie możemy się doczekać efektu, jaki powstanie, gdy te wszystkie wiśnie zakwitną wiosną. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024