Kłobuck

Ratusz w znacznie piękniejszym otoczeniu

Otoczenie urzędu już wygląda lepiej i jest bardzie funkcjonalne. Zamierzony efekt tym lepiej będzie widoczny wiosną.
Ratusz w znacznie piękniejszym otoczeniu

Dobiegły końca prace związane z zagospodarowanie terenu wokół kłobuckiego ratusza. Ta przestrzeń publiczna przeszła tym samym ważną przemianę – od stylistyki rodem z dawnej epoki, do funkcjonalności i otwartości właściwej współczesnym standardom. Otoczenie urzędu zdobi to miejsce i nie jest już barierą

Stare zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego w Kłobucku pamiętało nieco inne czasu. Co prawda nie można powiedzieć, by było zaniedbane, ale już zupełnie inne podejście do zagospodarowywania przestrzeni publicznych było w nim widoczne. Był to teren w zasadzie na swój sposób martwy, niedostępny, raczej tworzący barierę pomiędzy budynkiem urzędu i społeczeństwem przemieszczającym się gdzie w pobliżu po ulicach. Teraz jest zupełnie inaczej. Teren został otwarty. Zaprasza do tego, by tam się pojawić. To zupełnie inna filozofia organizowania miejsc publicznych, która jest właściwa naszym czasom. Skraca się dystans między mieszkańcami a ich reprezentantami we władzach lokalnych. Nie potrzeba więc barier i szerokich niedostępnych powierzchni dookoła ratusza. Nowe zagospodarowanie w sposób symboliczny i faktyczny pozwala „podejść bliżej”.
Tak naprawdę zamierzony efekt lepiej będzie widać wiosną, bo w nowym zagospodarowaniu terenu nie zabrakło też nowych nasadzeń zieleni. To też znak czasu i właściwe odczytanie przez władze Kłobucka współczesnych tendencji. W niesławie odchodzi epoka brukowania wszystkiego wokół i wycinania drzew. Dziś się zieleni dodaje, a nie ujmuje. Tak też stało się w otoczeniu kłobuckiego ratusza. Pojawiły się nieobecne wcześniej alejki, które do tego swym wyglądem zachęcają, by z nich skorzystać. Nowe drzewka już rosną i w niedalekiej przyszłości będą dawać cień, którego w latach betonowania miast brakowało. Co prawda Kłobuck uniknął skrajnej „betonozy”, ale i tak podejmuje się działania, aby zieleni było jeszcze więcej. I dobrze, że chodzi nie tylko o park, ale i o samo centrum administracyjne miasta.
Ratusz chwali się nowym wyglądem otoczenia w swych materiałach internetowych. Warto zobaczyć je też osobiście. Tymczasem garść informacji. Prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku przy ulicy 11 Listopada 6 zakończyły się ostatnimi działaniami związanymi z instalacjami oświetleniowymi i teletechnicznymi. W listopadzie gmach przy ulicy 11 Listopada ma więc już gotowe nowe i atrakcyjniejsze od dawnego otoczenie. To też pozytywny akcent wizerunkowy dla miasta. Jego ważna część zyskała na wyglądzie i funkcjonalności. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024