Truskolasy

Odblaski noszą wszyscy

Profilaktyczną akcję organizowano w szkole. Wzięli w niej udział także mundurowi.
Odblaski noszą wszyscy

Kłobuccy policjanci wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, zorganizowanym w ramach projektu „Odblaskowa szkoła 2023” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach

Wizyta mundurowych wiązała się z wręczeniem nagród dla laureatów konkursu plastycznego oraz konkursu wiedzy, które zorganizowane były pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Ponadto, uczniowie wspólnie z policjantami nagrali krótki film, dotyczący zasad bezpiecznego poruszania się na hulajnodze elektrycznej.
– Kłobuccy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach konkursu „Odblaskowa szkoła 2023”, którego podstawowym celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Na spotkaniu nie zabrakło również krótkiej pogadanki, podczas której dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była odblaskowymi upominkami, które trafiły do wszystkich uczniów. Teraz wystarczy je nosić – a wszyscy będą bardziej bezpieczni. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023

Zamachnął się siekierą na policjanta

Redakcja30 stycznia 2023