Kłobuck

Nowe czasy OSiR-u

Nowe trybuny będą znacznie lepsze od dotychczasowych.
Nowe czasy OSiR-u

Hala praktycznie nie do poznania, nowa bieżnia i rosnące trybuny przy boisku. OSiR w Kłobucku zmienia się w oczach. To efekt realizowanych tu inwestycji

Pisaliśmy o tym już wcześniej, począwszy od etapu planów i koncepcji przez ich późniejsze wdrażanie aż po realizację. Dziś już całkiem dobrze widać, jak to wszystko będzie wyglądało gotowe. I już wiadomo, że o wiele lepiej. Tam, gdzie coś modernizowano, zmiany są na tyle istotne, że można mieć problem z poznaniem znanych przecież od lat obiektów. Chyba największe wrażenie robi sala sportowa na terenie OSiR-u. Dotąd „w drewnie” i z wyglądem, co tu kryć, z minionej epoki. Cały ten budynek wymagał już zresztą interwencji wcale nie tylko z powodu estetyki, ale i stanu technicznego, parametrów, charakterystyki energetycznej i wyposażenia. Dziś hala OSiR-u na pierwszy rzut oka mało przypomina to, co tu było wcześniej. Z zewnątrz nieco łatwiej rozpoznać bryłę obiektu, choć jego elewacje wyraźnie się zmieniły i wyglądają teraz znacznie lepiej i nowocześniej. Ale to jeszcze nic, bo dopiero zmiany w środku są szokujące – w pozytywnym sensie. Konia z rzędem temu, kto widział dawną halę i teraz bez podpowiedzi, że to nadal OSiR Kłobuck, rozpoznałby ją na zdjęciu zrobionym już po remoncie. Pierwsze wrażenie: wygląda nowocześnie, współcześnie. To już nie wiekowa sala gimnastyczna, a odpowiadający dzisiejszym standardom obiekt. Różnica jest kolosalna. A przecież na pierwszy rzut oka dostrzega się głównie to, co mieści się w zakresie estetyki. Tymczasem tu była przecież termomodernizacja, szeroko zakrojony remont. To w praktyce obiekt w dużym stopniu nowy – choć oczywiście wykonany w oparciu o konstrukcję, która tu wcześniej istniała.
Sporo widać też jeżeli chodzi o przebudowę trybun na stadionie. Docelowo będzie to miejsce bardziej wygodne dla kibiców niż trybuny wcześniejsze. Powstała już konstrukcja pod zadaszenie, które obejmie większą powierzchnię miejsc. Nieopodal widać natomiast efekty realizacji budowy bieżni. Można się też łatwo zorientować, że roboty są jeszcze w toku. Ale jednocześnie kłobucki ratusz zapewnia, że robione jest wszystko, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej korzystać z nowych i odnowionych obiektów na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Już wcześniej burmistrz Jerzy Zakrzewski informował, że jest zamiar, by hala OSiR-u była gotowa na barbórkę – by w na nowo wykończonej sali, ale w tradycyjnym miejscu, mogła się tu odbyć tradycyjna kłobucka górnicza karczma piwna. Ukończenie obiektu będzie też oczywiście oznaczało możliwość korzystania z niego do celów sportowych. Ta potrzeba była od początku akcentowana i na pierwszym planie. (jar)

hala

Trudno poznać, że to wciąż ta sama hala sportowa na terenie OSiR-u. Obiekt po remoncie i termomodernizacji wiele zyskał.

osir

Bieżnia – i widoki dowodzące, że końcowe prace jeszcze trwają.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024