Wręczyca Wielka

Będą wymieniać wodomierze

Będą wymieniać wodomierze

We Wręczycy Wielkiej w grudniu prowadzona będzie wymiana wodomierzy – na takie z modułem radiowym

W gminie Wręczyca Wielka – konkretnie w samej Wręczycy Wielkiej – rozpocznie się 4 grudnia wdrażanie projektu pod nazwą: „Dostawa wraz z montażem (wymiana) fabrycznie nowych wodomierzy wraz ze skonfigurowanym modułem radiowym”. Do domów mieszkańców wsi gminnej trafią więc nowoczesne urządzenia, które komunikować się będą radiowo. Nie będzie potrzeby spisywania ich wskazań „ręcznie”, z oglądaniem samego wodomierza. Tę wygodę mieszkańcy zawdzięczać będą temu, że gmina uzyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Przede wszystkim wymiana wodomierzy wymaga dostępu do nich. Dlatego urząd gminy prosi, aby umożliwić monterom zrealizowanie tej wymiany wodomierzy w domach. Warto wiedzieć, że przeprowadza ją nieodpłatnie firma AQUA Partner. Zgodnie z harmonogramem montaż wodomierzy, który ruszy od poniedziałku, potrwa do 22 grudnia. Czyli na święta w całej Wręczycy Wielkiej mają już być w domach nowoczesne wodomierze.
A co z innymi wsiami w gminie? Tam nowoczesność też zawita. Wystarczy odrobina cierpliwości. Mieszkańcy pozostałych sołectw będą na bieżąco informowani o terminie prac związanych z wymianą wodomierzy przez miejscowy urząd gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023