Wręczyca Wielka

Pozytywni warcabiści

Pozytywni warcabiści

W sobotę 25 listopada Stowarzyszenie Pozytywnie Aktywni zorganizowało I Gminny Pozytywny Turniej Warcabowy. Impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej

Nawet warcabowy turniej może mieć spory rozmach, gdy go dobrze zorganizować. Świetnie to wyszło twórcom tej imprezy. Pozytywnie Aktywni na organizację turnieju uzyskali dotację, ale sami mieli też coś jeszcze cenniejszego: pomysł i wolę jego porządnej realizacji. Wyszedł bardzo pozytywny turniej. I okazało się, że warcabistów u nas nie brakuje.
Na starcie imprezy zameldowało się aż 87 zawodników. Rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Najpierw to przedszkolaki, potem klasy I-III, klasy IV-VIII oraz uczniowie szkół średnich. Nie była to impreza tylko dla nieletnich. W osobnej kategorii zmierzyli się też dorośli. Grający mieli przed sobą 6 rund 20 minutowych, a nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia szachowy – znana w powiecie popularyzatorka tych klasycznych i cennych gier: Jadwiga Kurczaba.
Kto choć trochę zna się na warcabach, to rozumie, że za zwykłym przestawianiem pionków mogą się kryć wielkie emocje. Wszystko zależy od sytuacji na planszy. A wola zwycięstwa towarzyszy każdemu, kto bierze udział. Ostatecznie turniej zakończył się rozstrzygnięciami. Wręczono dyplomy, medale, puchary i nagrody. Są podstawy, by myśleć o powtórzeniu tego wydarzenia już za rok. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023