Lipie

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Kto zawalił, że nie odśnieżone? To zależy, czyja to droga. W każdym przypadku problem zgłasza się właśnie tam, gdzie są odpowiedzialni za dany typ dróg. Warto więc wiedzieć, jakiego typu drogę ma się pod domem i po drodze do pracy.
Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Zima w tym roku na razie przypomina dawne polskie zimy – i śnieg mamy już zanim ta pora roku rozpoczęła się „kalendarzowo”. Na drogach warunki są trudne. W Lipiu urząd gminy podał, kto odpowiada za stan dróg – gdyby była potrzeba zgłoszenia jakiegoś problemu z ich zimowym utrzymaniem

Po raz kolejny obszar gminy podzielono na trzy sektory, w których odśnieżaniem i odladzaniem dróg zajmują się różne podmioty. Danków, Troniny, Lipie, Rozalin, Zbrojewsko, Natolin, Brzózki i Zimnowodę-Podlas ma pod opieką Violex Zbigniew Szlązak, Albertów, Wapiennik, Chałków, Rębielice Szlacheckie, Szyszków i Julianów – Violex Wioletta Szlązak, natomiast Kleśniska, Parzymiechy, Zimnowoda, Giętkowizna, Napoleon i Grabarze to miejscowości, w których zimą drogi czyni przejezdnymi firma Działalność Produkcyjno-Usługowa Michał Rutka. Wiadomo więc, kto o drogi dba i… kto czegoś nie dopilnował – gdyby się coś z odśnieżaniem czy odladzaniem nie zgadzało.
Co z punktu widzenia mieszkańców szczególnie ważne, podano też kontakty, pod które można kierować uwagi dotyczące odśnieżania. Wszystko zależy tu od tego, kto jest zarządcą drogi. I tak w zakresie spraw związanych z odśnieżaniem dróg gminnych w gminie Lipie można się zgłaszać pod numer 604 469 765. Jeżeli natomiast problem wystąpi na drogach powiatowych, to wtedy dzwonić trzeba do obwodu w Przystajni pod numer 343 191 142, gdzie teoretycznie całodobowo powinien ktoś czuwać i reagować. Zapewne w okresie intensywnych opadów taki kontakt jest bez problemu dostępny. Jeżeli natomiast jest problem z odśnieżaniem dróg krajowych, to tu kontakt jest pod numerem 539 393 230 w Kłobucku. A jeżeli ktoś ma uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg krajowych, to może też dzwonić do Katowic pod numer 322 596 706. Słowem: jest gdzie się zwrócić, gdy potrzeba. I dobrze mieć takie kontakty pod ręką. Nie w każdej gminie podawane jest to równie szeroko do publicznej wiadomości. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023

Sukces drużyny dziewcząt ZS-P w Lipiu

Redakcja18 kwietnia 2023