Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Odpowiedzialnie wykonywana praca została doceniona.
Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Tak powinno być. Kto podchodzi do pracy sumiennie i stara się wywiązać z obowiązków jak najlepiej, powinien być nagradzany. Tym razem doceniono pracownicę, która – kto wie – może zapobiegła tragedii, jaka mogła spotkać dzieci

Pisaliśmy o tej sprawie. Pracownica lipskiego urzędu gminy, która odpowiada za bezpieczeństwo dzieci podczas dowozu do szkoły i ze szkoły do domu, zauważyła dziwne zainteresowanie nieznajomej kobiety dwoma dziewczynkami, które chwilę wcześniej wysadziła ze szkolnego autobusu. Marny pracownik (i mało odpowiedzialny człowiek) uznałby może, że jego obowiązki zakończyły się na tym właśnie wysadzeniu dzieci. Ale tu stało się zupełnie inaczej – dokładnie tak, jak być powinno. Magdalena Nicpoń, której powierzono opiekę nad dziećmi podczas dowozów, nie tylko zwróciła uwagę, że ktoś obcy dziwnie interesuje się dziewczynkami, ale też podjęła działania, aby zorientować się, co właściwie się dzieje, a potem zdecydowała się ponad wszelką wątpliwość zapewnić podopiecznym bezpieczeństwo. Nieznajomą „odpytała”, a gdy wątpliwości nie znikły – zabrała dziewczynki z powrotem do autobusu, by mieć pewność, że bezpiecznie trafią do domu rodzinnego. Możliwe, że w ten sposób odpowiedzialne zapobiegła jakiemuś nieszczęściu, o którym nie chciałoby się nawet myśleć.
Właściwe zachowanie opiekunki dzieci zostało nagrodzone. W poprzedni poniedziałek odebrała ona z rąk wójt Bożeny Wieloch pisemne podziękowanie oraz nagrodę za wzorową postawę. Odpowiedzialne zachowanie Magdalena Nicpoń docenili też inni – do Lipia specjalnie pofatygował się w tym celu poseł z naszego powiatu i przewodniczący rady powiatu. Gratulacje składał też szef miejscowej rady gminy. Najważniejsze, że sumienność pracownika w tak ważnej sytuacji została dostrzeżona i nagrodzona. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023

Sukces drużyny dziewcząt ZS-P w Lipiu

Redakcja18 kwietnia 2023