Kłobuck

Bo pomaganie daje moc!

Co roku Olga Skwara wraz ze swoją ekipą św. Mikołaja w okresie świątecznym, angażuje się w charytatywne akcje na rzecz chorych i potrzebujących dzieci.
Bo pomaganie daje moc!

Na co dzień sprawuje funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, jest również radną powiatową i, choć niewielu o tym wie – prawdziwą działaczką społeczną! Prywatnie – mama trójki dzieci – Aleksandra, Antoniego i Michaliny, która przyszła na świat kilka miesięcy temu. Łączenie roli mamy z działalnością społeczną, w niczym jej jednak nie przeszkadza i nie zwalnia tempa ani na chwilę! Olga Skwara udowadnia, że pomagać można na różne sposoby, jeśli tylko się tego chce

Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku jest już blisko 10 lat, w radzie powiatu zasiada od lat kilku. Ale już wcześniej trudno było jej usiedzieć na miejscu. Jako prezes stowarzyszenia „Zajawka” zrzeszającego młodych ludzi z terenu gminy, była inicjatorem wielu wydarzeń, imprez i pomysłodawcą inwestycji, które miały przyczynić się do rozwoju miasta i stworzeniu tu fajnych miejsc rekreacji i wypoczynku. Swoje pomysły niejednokrotnie przenosi na lokalne podwórko z podróży tak po po Polsce, jak i Europie.
– Kłobuck nie należy do największych miast, ale wierzę w potencjał jego ludzi, ich możliwości i pomysły, za sprawą których będzie nam się tutaj żyło na naprawdę dobrym poziomie – mówi Olga Skwara.
Niedawno podczas Zjazdu Hufca ZHP Kłobuck, z rąk phm. Jagody Miszteli-Rakowskiej – zastępcy komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP im. Harcerzy Września 1939 roku i hm. Beaty Pluty Beata Pluta odebrała Srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. To duże wyróżnienie – bo jak wiemy – u harcerzy przelewek nie ma. Ale to nie jedyne społeczne aktywności, którymi Olga Skwara może się pochwalić.
„Różową skrzyneczkę” dla kobiet z naszej gminy – wymyśliła i sfinansowała z własnych środków. Kilkadziesiąt takich skrzyneczek z najpotrzebniejszymi środkami higieny intymnej, które można w razie pilnej potrzeby wykorzystać bezpłatnie, zostało umieszczonych w miejscach i instytucjach publicznych na terenie gminy.
Co roku Olga Skwara wraz ze swoją ekipą św. Mikołaja w okresie świątecznym, angażuje się również w charytatywne akcje na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Całość dochodu, przeznaczona jest na leczenie najpilniej potrzebujących maluchów.
– Gdyby nie „pomocnicy św. Mikołaja” nie udało by nam się tego dokonać – mówi z uśmiechem Olga Skwara.
– Na szczęście mam wokół siebie ludzi, na których pomoc zawsze mogę liczyć i to dzięki nim udaje nam się zebrać środki na leczenie dzieci – dodaje. Radna jest również od lat jest czynną wolontariuszką WOŚP.
– Do tej inicjatywy naprawdę nie trzeba mnie przekonywać. Akcja Jurka Owsiaka jest mi bliska od najmłodszych lat i nie wyobrażam sobie, że mogłabym się w nią nie włączyć – podkreśla radna.
Kilka tygodni temu, radna przekazała swoją dietę na stypendia dla najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Można? Można! (mag)

"Różową skrzyneczkę" dla kobiet z naszej gminy - wymyśliła i sfinansowała z własnych środków.

„Różową skrzyneczkę” dla kobiet z naszej gminy – wymyśliła i sfinansowała z
własnych środków.

Kilka tygodni temu, radna przekazała swoją dietę na stypendia dla najzdolniejszych uczniów naszej gminy.

Kilka tygodni temu, radna przekazała swoją dietę na stypendia dla najzdolniejszych
uczniów naszej gminy.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024