Kłobuck

Światełko symbolizujące pokój już w Kłobucku

Burmistrz odebrał światełko symbolizujące pokój.
Światełko symbolizujące pokój już w Kłobucku

W kłobuckim ratuszu dopełniona została miła ceremonia. Harcerze przekazali na ręce burmistrza Betlejemskie Światło Pokoju

To coroczna tradycja – nasi polscy harcerze zaangażowani są w nią już od końca minionego wieku. Betlejemskie Światło Pokoju ma swe źródło w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Tam od wiecznie płonącego ognia zapalane są pierwsze ze świateł pokoju, od których potem ten sam płomień przekazywany jest do ogromnej liczby specjalnych lampionów, które trafiają w końcu swej podróży do wielu miejsc w kraju. Tradycyjnie już odbierają je też przedstawiciele gmin – dla swoich lokalnych społeczności.
W Kłobucku ceremonia przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju odbyła się w środę. 20 grudnia w Urzędzie Miejskim w Kłobucku zjawili się harcerze Hufca ZHP Kłobuck. To oni przekazali tradycyjne światło na ręce burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego. Światło to jest symbolem zrozumienia i pojednania między narodami. Dziś jest szczególnie potrzebne – i wszyscy, niestety, doskonale wiemy, dlaczego tak jest i jak bardzo nam potrzeba, by wrócił pokój i skończyły się powody do obaw o bezpieczną przyszłość naszej części świata. Oby to światełko pokazało, że ma prawdziwie niezwykłą moc. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pociągi pojadą, ale się nie zatrzymają

Jarosław Jędrysiak24 lipca 2024

Co z projektem dla zalewu Zakrzew?

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024