Powiat

Świadczenie 800 plus bez najmniejszej zwłoki

ZUS niezwłocznie wypłaci świadczenia 800 plus w kwocie podwyższonej do 800 złotych w czasie sprawowania władzy przez PiS.
Świadczenie 800 plus bez najmniejszej zwłoki

Już na początku stycznia będą miały miejsce pierwsze wypłaty 800 plus. W nadchodzącym miesiącu rodzice i opiekunowie, którzy otrzymują świadczenie wychowawcze, mogą spodziewać się na swoich kontach bankowych wyższych niż zwykle przelewów. Świadczenie wychowawcze, wypłacane dotąd w kwocie 500 złotych, jak wiadomo zostanie podwyższone do 800 złotych. Nie trzeba składać żadnego wniosku, ZUS zrobi to automatycznie

Już 2 stycznia ZUS zrealizuje pierwsze przelewy z kwotą świadczenia podwyższoną do 800 złotych. Do rodziców trafi w ten sposób łącznie 547 milionów złotych. To wypłaty świadczeń obejmujących 684 tysięcy dzieci. Kolejny termin wypłat, po 2 stycznia, nastąpi szybko, bo 4 i 7 stycznia. W tych dniach ZUS przekaże rodzicom jeszcze więcej, bo łącznie ponad 1,6 miliarda złotych. Ponieważ były wcześniej rozpowszechniane nieprawdziwe informacje w tym zakresie, ZUS przypomina, że nie ma tutaj żadnych dodatkowych wniosków do złożenia. – Aby otrzymać świadczenie w nowej wysokości, nie trzeba składać wniosku. ZUS sam podniesie wysokość świadczenia z 500 złotych do kwoty 800 złotych i wypłaci pieniądze z urzędu. Podwyżkę świadczenia otrzymają te osoby, które według stanu na 1 stycznia 2024 roku mają prawo do wsparcia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku – informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim. Nie należy się spodziewać listu papierowego z informacją. Po Nowym Roku osoby uprawnione zostaną o zmianie kwoty poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. To obowiązujący obecnie sposób komunikowania się tej instytucji. Krótko mówiąc: trzeba mieć własne konto na tej platformie jeżeli ma się cokolwiek do czynienia z ZUS-em. Zgodnie z ustawą z 7 lipca 2023 roku o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci na wypłatę wyrównania od 1 stycznia 2024 roku ZUS ma czas do 29 lutego 2024 roku. Podwyżka świadczenia do kwoty 800 złotych to decyzja poprzedniego rządu Mateusza Morawieckiego, o czym warto przypomnieć choćby dlatego, że ten sukces już próbowali sobie przypisać następcy, na razie koncentrujący się głównie na innych aktywnościach niż poprawianie wsparcia finansowego dla społeczeństwa. (red. jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024