Przystajń

Ile nowych książek w ciągu roku?

W bibliotece w ciągu tylko jednego roku przybyło mnóstwo książek. Są też publikacje dla miłośników naszego regionu.
Ile nowych książek w ciągu roku?

Może niewielu zastanawiało się kiedyś, ile książek kupuje się do gminnej biblioteki w gminie takiej jak te w powiecie kłobuckim. Okazuje się, że wcale niemało

Małym podsumowaniem podzieliła się Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni. Liczba może wydawać się zaskakująca dla przeciętnego zjadacza chleba. Zwłaszcza że nie każdy jest namiętnym czytelnikiem. Otóż w ciągu całego minionego roku do biblioteki gminnej w Przystajni zakupionych zostało aż 1128 książek. Żeby sobie to mniej więcej wyobrazić – to tyle, że aby się pomieściły na jednej półce, to półka ta musiałaby mieć co najmniej kilkanaście metrów długości. Tak średnio licząc. To też taka liczba, jakby każdego dnia przybywały na półce 3-4 nowe książki. Sporo. Duży wybór dla czytelników. Biblioteka dba zresztą, by było takich osób jak najwięcej. Wyróżnia się od dawna aktywnością nie tylko w zakresie wypożyczania książek, ale i animowania życia kulturalnego w gminie.
W ostatnim czasie na biblioteczną półkę trafiły też nowości z zakresu tematyki regionalnej. Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni ma ten dział wyjątkowo dobrze rozbudowany już od lat. Teraz pojawiły się w nim trzy nowe pozycje. To opracowanie dotyczące historii górnictwa rud żelaza w naszym regionie (autorstwa Eugeniusza Marchewki), opracowanie Andrzeja Wójcickiego „Z dziejów Kłobucka i okolicy”, a także opracowanie dotyczące walorów kulturowych naszego regionu, opracowane w Instytucie im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023

Policjanci szkolili strażaków ochotników

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2023