Kłobuck

Tężnia w fazie projektowania

Nieduże tężnie budowane także poza typowymi uzdrowiskami cieszą się zainteresowaniem mieszkańców. Niedługo dowiemy się, jak taki obiekt będzie wyglądał w Kłobucku. Rozpoczęło się jego projektowanie.
Tężnia w fazie projektowania

O tym, że Kłobuck będzie miał w parku własną tężnię, pisaliśmy już wcześniej. Zresztą dla wielu mieszkańców to żadna tajemnica. Teraz można też podać pierwsze terminy na drodze do realizacji tego obiektu

Kłobucki ratusz zlecił opracowanie potrzebnej dokumentacji projektowej dla budowy tężni solankowej na terenie przy ulicy Zielonej w Kłobucku. Wykonawcą tego zlecenia będzie firma z Balina pod Chrzanowem. Za wykonany projekt miasto zapłaci 29 tysięcy złotych. Dziś wiadomo już też, że potrzebna dokumentacja będzie gotowa do 19 marca bieżącego roku.
Potem na podstawie dokumentacji będzie można przystępować do realizacji zadania (po dopełnieniu odpowiednich procedur formalnych). Wydatki na zadania mieszczące się w szeroko rozumianym zakresie zieleni miejskiej są zresztą wpisane w tegoroczny budżet. Miasto, przypomnijmy, uzyska w tym rejonie nie tylko tężnię, ale będzie się mogło poszczycić kwitnącym parkiem i nowymi drzewami (o wykonanych już nasadzeniach niedawno pisaliśmy).
Ktoś może zauważy, że jeśli chodzi o tężnię, to Kłobuck dał się wyprzedzić gminie Popów, gdzie tężnia już powstała w Zawadach – jako pierwsza w powiecie. Warto tu jednak przypomnieć, że miasto starało się wcześniej o taką tężnie na terenie parku na Zagórzu. Wiele już wtedy przygotowano w zakresie koncepcji, by na koniec okazało się, że tego rodzaju ingerencja w wygląd parku, który ma charakter zabytkowy, nie będzie w zasadzie możliwa. Na szczęście Kłobuck ma inne parki – i w rejonie jednego z nich powstanie właśnie kłobucka tężnia. Tyle tylko, że ta zmiana miejsca spowodowała naturalnie pewną modyfikację terminów. Tym sposobem kłobucka tężnia będzie drugą w powiecie. Można się jednak spodziewać, że nie będzie drugą pod względem atrakcyjności. Wystarczy jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024

Areszt w związku z tragicznym wypadkiem w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024