Kłobuck

Będzie jaśniej i bezpieczniej

Będzie zdecydowanie bardziej bezpiecznie.
Będzie jaśniej i bezpieczniej

Ciemność na drodze to zawsze większe ryzyko wypadków. W gminie Kłobuck bezpieczeństwo poprawią wkrótce dodatkowe latarnie

Aż ponad trzydzieści punktów zostanie dodatkowo doświetlonych. Nowe latarnie już niebawem oświetlą przejścia dla pieszych, które w gminie Kłobuck znajdują się na drodze krajowej nr 43. wiadomo o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach podpisała właśnie umowę na realizację doświetlenia przejść. Generalnie projekt ma szeroki zakres i dotyczy całego województwa. Tym razem jednak w grupie lokalizacji, których inwestycja dotyczy, znalazła się również gmina Kłobuck. Zatem zostanie wybudowana nowa infrastruktura oświetleniowa w 24 punktach w granicach administracyjnych Kłobucka, 5 w Libidzy i 3 w Gruszewni. Jak bardzo poprawia to bezpieczeństwo i daje poczucie pewności tak samo pieszym, jak i kierowcom – którzy przecież chcą widzieć przejścia i to, czy zbliżają się do nich pieszy – nie trzeba chyba nikogo w Kłobucku przekonywać. Świetnie pokazuje różnicę nowe oświetlenie na ulicy 11 Listopada, gdzie przejścia wcześniej były miejscami ryzykownymi i dla pieszych, i w zasadzie także dla kierowców. Pokazuje to też doświetlone już przejście przy cmentarzu w Kłobucku. To jest po prostu różnica kilku klas w zakresie dbałości o bezpieczeństwo ruchu.
Obecnie w ramach porozumienia gmina Kłobuck wyraziła zgodę na podłączenie projektowanych oświetleń przejść dla pieszych do sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Kłobuck. Na liście przejść, które będą doświetlone, znajdziemy między innymi te znajdujące się w Kłobucku na Górniczej, dalej przy krzyżówce z Kolejową, Kościuszki, Jasną, Nadrzeczną, Słowackiego, Hallera, przy rondzie, przy Powstańców Śląskich i Mickiewicza, przy Spadkowej i w kilku innych miejscach. W Libidzy chodzi o przejścia w rejonie ronda, przy skrzyżowaniu z Pokrzyńskiego i na ulicy Kłobuckiej. W Gruszewni to trzy przejścia przez krajówkę na terenie wsi. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024