Kłobuck

Aplikacja pomaga ze śmieciami

Aplikacja pomaga ze śmieciami

Dla ułatwienia korzystania z systemu odbioru odpadów gminy wspomagają mieszkańców aplikacjami na telefon. Rozwiązanie takie dostępne jest również w gminie Kłobuck

Szczegółowe i aktualne informacje, które dotyczą gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Kłobuck, można mieć stale pod ręką dzięki aplikacji na telefon. Zapewnia ona dostęp do harmonogramu odbioru śmieci, przypomina o nich (co szczególnie poręczne – bo tak nie musimy angażować własnej pamięci), a także podpowiada kluczowe informacje w zakresie zasad prawidłowej segregacji. To też ważne, bo przepisy wymuszają na gminach spełnianie norm recyklingu, więc to mieszkańcy muszą się starać o jak najlepszą segregację, bo potem oni sami mogą ponieść koszty nakładanych kar. Ale to osobny temat. Aplikacja pomaga pilnować terminów wywozu śmieci i pomaga prawidłowo segregować każdy odpad. W przypadku gminy Kłobuck można taką aplikację – ma ona nazwę „Kiedy śmieci” – pobrać ze sklepów z aplikacjami dla odpowiednich systemów operacyjnych telefonów, to jest z Google Play na Androida lub z App Store na iOS.
Zaznaczmy tu od razu, że nie jest tak, że bez aplikacji się nie da. Są oczywiście osoby, którym aplikacja niczego nie ułatwi, bo trudnością jest dla nich samo korzystanie z nowoczesnych technologii. Bywa, że mniejszą barierą jest wówczas internet. Harmonogram odbioru śmieci znajduje się na stronie BIP gminy Kłobuck. Zakładamy, że i w urzędzie miasta nie odmówią pomocy, jeśli ktoś bez aplikacji i bez internetu będzie się chciał po prostu dopytać o terminy odbioru śmieci z jego posesji.
Na marginesie warto też przypomnieć, że w 2024 roku miesięczna opłata za śmieci w gminie Kłobuck wynosi 31 złotych od mieszkańca. Istnieje możliwość skorzystania ze zniżki dla mieszkańców posiadających kompostownik bądź Kartę Dużej Rodziny. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024

Areszt w związku z tragicznym wypadkiem w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024