Kłobuck

W Kłobucku będzie czystsze powietrze

Rozmowy dotyczyły tematyki bardzo istotnej dla mieszkańców Kłobucka.
W Kłobucku będzie czystsze powietrze

To informacja ważna i przez wielu mieszkańców miasta oczekiwana od dawna. Wiadomo przecież, że w zimnej połowie roku w Kłobucku chciałoby się mieć jak najlepsze powietrze do oddychania. Zamiast węgla, będzie gaz

Temat poruszano już niejednokrotnie na forum samorządu miejskiego Kłobucka. Mieszkańcy i radni zwracają bowiem uwagę nie tylko na to, co unosi się z kominów prywatnych donów, ale i na to, co w ogóle emitowane jest do atmosfery na terenie miasta i co wpływa na jakość powietrza. Przed tygodniem burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski spotkał się z prezesem Zarządu U&R CALOR Bogusławem Ulanowskim. Tematem tego spotkania była planowana zmiana źródła zasilania ciepłowni oraz rozwój sieci ciepłowniczej w mieście. Ta planowana zmiana paliwa, które przetwarzane jest docelowo na ciepło, ma tu kluczowe znaczenie i jest to po prostu krok w nową epokę. Jak przekazuje kłobucki ratusz, firma U&R CALOR Sp. z o.o. wychodzi z produkcji ciepła z wykorzystaniem węgla i już od września rozpocznie produkcję energii cieplnej z wykorzystaniem gazu. Wpływ tej zmiany na emisję do atmosfery jest zrozumiały dla każdego. Z pewnością znacznie poprawi ona jakość powietrza w Kłobucku, w ogóle w gminie Kłobuck. Nowoczesne technologie, mniej negatywnie oddziałujące na jakość powietrza paliwo – to wszystko dawno oczekiwana (i zapowiadana też od dłuższego czasu) zmiana na plus.
To jednak nie wszystko. Inwestycja w zmianę sposobu uzyskiwania ciepła pozwoli firmie także na ograniczenie kosztów produkcji i przełoży się na cenę energii dla odbiorców. Podczas spotkania burmistrz poinformował zresztą prezesa firmy o tym, jak obecnie wygląda zapotrzebowanie na rozwój sieci ciepłowniczej na terenie gminy. Taki rozwój jest przewidziany. Dlatego osoby zainteresowane podłączeniem do sieci mogą się zgłaszać bezpośrednio do firmy U&R CALOR. Usprawni to proces przygotowania planów inwestycyjnych na terenie gminy Kłobuck. Te plany będą zresztą szerzej zaprezentowane już wkrótce.
Zmiana paliwa w ciepłowni na gaz, a także rozbudowa sieci ciepłowniczej – czyli możliwość uzyskiwania go także przez tych mieszkańców, którzy wcześniej palili samodzielnie i sami emitowali dodatkowe spaliny do atmosfery – to wszystko zapowiada radykalną poprawę obecnej sytuacji i redukcję szkodliwych emisji, a więc poprawę jakości stanu powietrza w Kłobucku. To naprawdę będzie początek nowej epoki w tym zakresie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024