Powiat

Działania „Bezpieczny pieszy”

Działania „Bezpieczny pieszy”

Policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja była ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa i kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi.

To, że potrzeba takich działań wciąż istnieje, pokazują ich wyniki. Liczba wykroczeń za każdym razem jest spora. Tym razem policjanci z kłobuckiej drogówki w czasie działań ujawnili 43 takie przypadki.
– Niestety. Pomimo wielu apeli i działań informacyjno-profilaktycznych aż 41 wykroczeń popełnili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Po raz kolejny przypominamy o tym, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – dodaje.
Policja przyłapała już na nadmiernej prędkości na przejściu setki kierowców. Aż trudno uwierzyć, że wciąż nie dość dobrze szerzy się informacja, że mundurowi kontrolują właśnie to. Z drugiej strony drogi choćby w Kłobucku, gdzie przejść jest pełno i co trochę, mają nieco przestarzałą już konstrukcję, która nie sprzyja „zauważaniu” przejść na czas. To oczywiście kierowców nie tłumaczy, ale… nowoczesne rozwiązania na drogach na pewno by im ułatwiły trzymanie się przepisów. Bez nich – no cóż, po prostu trzeba wiedzieć, że to jest kontrolowane i uważać. Dziś piesi wchodzą na przejście niemal bez wahania. Jadąc nawet z prawidłową prędkością w terenie zabudowanym można mieć za mało czasu na reakcję. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024