Krzepice

Debata o bezpieczeństwie w sieci

W dyskusji wzięli udział różni specjaliści, między innymi policjanci.
Debata o bezpieczeństwie w sieci

Kłobuccy policjanci po raz kolejny wzięli udział w debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w sieci. I Ty możesz mieć na to wpływ”. Odbyła się ona tym razem w Zespole Szkół w Krzepicach

W krzepickim liceum odbyła się debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzona została ona z młodzieżą ze szkoły ponadpodstawowej. Celem było zainicjowanie dyskusji na temat aktualnych problemów młodzieży w cyberprzestrzni.
– W organizację wydarzenia aktywnie włączyli się kłobuccy mundurowi, którzy na co dzień zajmują się szeroko rozumianą profilaktyką oraz cyberprzestępczością. Ponadto jednym z prelegentów była psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kłobucku. Uczestnicy, którzy wzięli udział w spotkaniu, w ciekawy i praktyczny sposób dowiedzieli się, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Podczas prowadzonych paneli dyskusyjnych między innymi poruszone zostały zagadnienia dotyczące kradzieży tożsamości, udostępnienia prywatnych danych osobowych, nawiązywania znajomości w sieci, metod działania hakerów, korzystania z internetowych platform handlowych, groomingu, stalkingu oraz najczęściej popełnianych przestępstw w cyberprzestrzeni – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
W debacie poruszona została również problematyka cyberprzemocy, która może przybierać formy wyzwisk, ośmieszania i poniżania, prób podszywania się pod inne osoby, publikacji kompromitujących zdjęć albo filmów, a także gróźb czy szantażów. Uczniowie usłyszeli zarówno o tym, jakie konsekwencje prawne grożą za stosowanie cyberprzemocy, a także uzyskali informacje na temat tego, jak należy reagować na to negatywne i niebezpieczne zjawisko. (jar)

Debata odbyła się w auli liceum w Krzepicach.

Debata odbyła się w auli liceum w Krzepicach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024

Spotkanie jasełkowe w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2023