Panki

Mieszkańcy mogą dostać środki na odnawialne źródła energii

Mieszkańcy mogą dostać środki na odnawialne źródła energii

Trwa nabór ankiet informacyjnych na dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii elektrycznej i pomp ciepła w gminie Panki. Warto nie zwlekać z decyzjami, bo czas na zgłoszenie się upływa 9 lutego

Gmina Panki zamierza przystąpić do projektu, którego celem jest pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na inwestycje proekologiczne, z których bezpośrednio skorzystają zainteresowani mieszkańcy gminy. Projekt skierowany jest bowiem do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dofinansowanie można uzyskać na zakup i montaż instalacji magazynu energii do gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z istniejącej instalacji fotowoltaicznej, na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej, a także na zakup i montaż instalacji pompy ciepła CO i CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej oraz na zakup i montaż instalacji pompy ciepła CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby ciepłej wody użytkowej. W ramach naboru możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie aż 90 proc. kwoty netto inwestycji (VAT jest kosztem niekwalifikowanym).
Osoby zainteresowane udziałem w tym tzw. projekcie parasolowym powinny do 9 lutego zgłosić się do Urzędu Gminy Panki. Konieczne jest złożenie (w pokoju nr 10) wymaganej ankiety informacyjnej. Co ważne, o kwalifikowaniu się do projektu zdecyduje kolejność zgłoszeń, więc nie ma na co czekać. Ankieta informacyjna oraz wzór umowy użyczenia dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Panki, a także w siedzibie urzędu.
Kto może się starać o wsparcie na OZE? Osoba taka musi być właścicielem budynku mieszkalnego na terenie gminy Panki. Budynek ten musi być zamieszkany najpóźniej w czasie montażu urządzeń objętych dofinansowaniem. Nie mogą być osobami, które prowadzą działalność gospodarczą, w tym rolniczą, pod tym samym adresem, gdzie OZE ma być z dofinansowaniem instalowane. Muszą posiadać prawo dysponowania nieruchomością, nie zalegać z żadnymi płatnościami na rzecz gminy, a także wypełnić i złożyć ankietę dotyczącą udziału w programie i podpisać umowę użyczenia nieruchomości. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024