Popów

W lutym czas decydować o wymianie kotłów

ARCH.
W lutym czas decydować o wymianie kotłów

Dofinansowanie w wysokości do 4 tysięcy złotych (lub połowy kosztów kwalifikowanych) może pomóc mieszkańcom gminy Popów w decyzji i realizacji wymiany starych kotłów węglowych na rozwiązania nie tylko bardziej ekologiczne, ale też po prostu coraz bardziej wymagane przepisami

Od 1 lutego ruszył nabór wniosków. Mieszkańcy gminy Popów mogą składać je po to, by uzyskać dofinansowanie do wymiany kotłów do centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jakie?
Jest to dość jasno określone. Nadal można zakładać wymianę u siebie kotła na taki na paliwa stałe lub biomasę, przy czym urządzenia takie muszą charakteryzować się spełnianiem norm właściwych dla kotłów 5 klasy i wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign) – zgodnie z wymogami unijnymi. Poza tym dofinansowanie może być przyznane na kocioł gazowy, na kocioł na lekki olej opałowy lub kocioł zasilany prądem elektrycznym.
Dotacja udzielana jest w formie refundacji kosztów wymiany źródła ciepła, co oznacza, że najpierw trzeba wymianę przeprowadzić, a dopiero potem dostaje się dotację – po przedstawieniu odpowiedniej dokumentacji wykonanych prac i poniesionych kosztów. Przy czym spieszyć się nie należy w tym sensie, że dotacja nie będzie udzielana na urządzenia i materiały zakupione przed datą zaakceptowania wniosku o jej przyznanie. Nie będzie też udzielana na dofinansowanie inwestycji, dla której została już uprzednio udzielona dotacja z innego źródła, czyli np. z programu „Czyste Powietrze”. Warto pamiętać, że samo złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dotacji.
Szczegółowe zasady można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej gminy lub w urzędzie. Ważne, że wnioski można składać tylko do 29 lutego. Albo w biurze podawczym urzędu gminy, albo pocztą, albo przez platformę elektroniczną. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Sterylizacja i czipowanie w Popowie

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Honorowe krwiodawstwo na pikniku w Popowie

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024