Kłobuck

Świetlica w szkole będzie gotowa wiosną

Przed modernizacją świetlicy – prace przygotowawcze jeszcze w czasie ferii.
Świetlica w szkole będzie gotowa wiosną

Jeszcze w tym roku szkolnym – w ciągu około dwóch miesięcy – przeprowadzone zostaną prace, których celem jest modernizacja świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku

Zainteresowanie przeprowadzeniem modernizacji świetlicy w kłobuckiej Dwójce zgłosiło aż siedem firm. Po wstępnej analizie burmistrz Jerzy Zakrzewski mógł podać na sesji, że mieszczą się one w przedziale cenowym od ponad 257 tysięcy do ponad 530 tysięcy złotych. Przy czym oferta najtańsza odbiega od pozostałych w zakresie deklaracji okresu gwarancji na wykonane prace – 60 miesięcy wobec 80 miesięcy deklarowanych przez pozostałych. To też stało się podstawą do pogłębionych analiz w urzędzie miejskim. Przeprowadzono symulację, w której ustalono, że najwyżej oceniona może być nie najtańsza, ale druga pod względem ceny oferta, warta niespełna 369 tysięcy złotych. To istotnie więcej od tej najtańszej z krótszą gwarancją, ale i tak mniej niż średnia cena z wszystkich ofert – na poziomie około 400 tysięcy złotych. Trwa więc dalsza analiza. Natomiast od początku było pewne, że i tak potrzeba będzie zwiększenia środków budżetowych na to zadanie, bo wstępnie zaplanowano ich 196 tysięcy.
W odpowiedzi na pytanie radnego Tomasza Wałęgi, czy ratusz prowadził rozmowy w sprawie tej krótszej gwarancji z najtańszym z oferentów burmistrz stwierdził, że byłoby to po prostu niezgodne z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych. Dopowiedział też nieco o tym, jak całe zagadnienie analizowane jest w ratuszu.
– Porównanie ofert świadczy, że cena rynkowa to ponad 300 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś daje krótką gwarancję, to mamy obawy, że taka firma może za chwilę nie istnieć. Sprawdzamy też oczywiście referencje firm, które składają oferty. Obchodzi nas, skąd jest firma, kiedy powstała, czy ma doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju prac. Ta druga według wartości oferta ma cenę podobną do kosztów remontu świetlicy w Jedynce. Powierzchnia świetlic w obu szkołach jest podobna, zakres prac identyczny. Ta druga oferta bliska jest też kwocie zawartej w kosztorysie inwestorskim – przestawiał sprawę Jerzy Zakrzewski.
Podczas sesji pytano burmistrza także, czy remont, który ma mieć dość szeroki zakres, będzie realizowany już teraz, czy może w czasie wakacji, by nie kolidować z pracą szkoły.
– Podobnie jak w przypadku szkoły podstawowej nr 1, gdzie również realizowaliśmy remont świetlicy, będziemy to prowadzić w czasie pracy szkoły – poinformował Jerzy Zakrzewski. Burmistrz dodał, że przygotowanie prac przewidziano na ferie, a ich realizacja powinna się następnie zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Jak wyjaśnił w odpowiedzi na dalsze pytania, prowadzone roboty nie powinny istotnie zakłócić działania szkoły, bo funkcje świetlicowe będą czasowo pełniły inne pomieszczenia. Odkładać modernizacji nie warto natomiast choćby i dlatego, że jest ona dziś już w fatalnym stanie – po prostu nie ma na co czekać. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024