Panki

Chodzą fałszywi inkasenci

ARCH.
Chodzą fałszywi inkasenci

Trzeba uważać na nieznane osoby, które chodzą od domu do domu i podają się za inkasentów. Wcale nimi nie są

Wpuszczenie do domu kogoś, kto podszywa się pod inkasenta, może się skończyć kradzieżą lub czymś jeszcze gorszym. W najlepszym razie można sobie wpuścić do mieszkania jakichś typów, którzy ocenią, czy jest się tam po co włamać. Bo jest jasne, że jeżeli ktoś chodzi po domach i udaje inkasenta, to nie robi tego dla żartów, ale ma jakiś powód. I niekoniecznie dobrze na tym wyjdzie mieszkaniec, który takiego gościa wpuści.
Tymczasem takie niebezpieczne przypadki miały miejsce w gminie Panki. Osoby podające się za inkasentów, podszywające się pod pracowników Urzędu Gminy Panki, informujące o tym, że chcą spisać stan wodomierzy, pojawili się w różnych miejscach w gminie Panki. Wiadomość o takich odwiedzinach dotarła do urzędu gminy. Wójt Gminy Panki Urszula Bujak przestrzega więc mieszkańców, by nie wpuszczali osób, których tożsamość budzi wątpliwości.
– Pracownicy naszego urzędu posiadają plakietki, które potwierdzają ich tożsamość – zwraca uwagę wójt Urszula Bujak.
Co prawda w gminie Panki rzeczywiście są inkasenci, którzy zajmują się spisywaniem stanów liczników wody, ale są to właśnie, jak podkreśla wójt gminy, osoby takie, których tożsamość da się potwierdzić i którzy mają czym się okazać mieszkańcowi, do którego przybyli. Wójt prosi więc mieszkańców, by we własnym interesie i dla własnego bezpieczeństwa weryfikowali, kim są osoby, które przyszły, by wejść do ich domu. Trzeba to sprawdzić zanim się takich gości wpuści. A jeśli dochodzi do zaskakujących odwiedzin kogoś, kto podaje się za urzędnika czy inkasenta, ale potwierdzić się tego nie da, to takiej osoby wpuszczać nie wolno, a całą sytuację najlepiej zgłosić do urzędu gminy lub po prostu na policję. Jest możliwe, że ktoś, kto ma przestępcze zamiary, szuka okazji właśnie na terenie gminy Panki. Ostrożność to najlepsza forma obrony. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024

Dzielnicowy się spisał

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2024