Panki

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

ARCH.
Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Gmina Panki ogłosiła terminarz rekrutacji dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz do szkół na swoim terenie. Rodzice powinni wziąć pod uwagę te daty

Terminy postępowania rekrutacyjnego, w wyniku którego dzieci przyjęte będą pod opiekę przedszkolną lub trafią do szkół w gminie Panki, zawarte zostały w załączniku do zarządzenia, jakie wójt gminy Urszula Bujak wydała w styczniu. Generalnie cały proces podzielony jest na rekrutację i następnie postępowanie uzupełniające. Rzućmy okiem na szczegóły.
Od 19 lutego do 8 marca jest czas na składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. To czas dla rodziców, których pociechy już mają miejsca w przedszkolu w tym roku i będą tam chodzić dalej w roku następnym. Nie jest tak – co jasne – że jeśli się już dzieciaka w przedszkolu ma, to z automatu zostaje on tam na kolejny rok. Trzeba to zadeklarować właśnie w tym przewidzianym i wyżej podanym terminie.
Od 4 do 22 marca będzie czas na składanie przez rodziców (względnie innych opiekunów prawnych – bo to zawsze jest w domyśle jako równoprawna możliwość) podpisanych wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Od połowy kwietnia wnioski te rozpatrywać będzie powołana w tym celu komisja, która będzie już też mieć wiedzę o tym, ilu rodziców zadeklarowało pozostawienie swoich pociech w przedszkolu na następny rok – więc i to, ile jest dostępnych miejsc dla następnych dzieciaków. Prace komisji zaowocują podaniem 22 kwietnia listy kwalifikacyjnej kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola. 25 kwietnia podana zostanie następnie lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola i oddziałów przedszkolnych. Równolegle ruszy – od 22 kwietnia – postępowanie uzupełniające, w którym do 6 maja rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie dzieci wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Tu komisja poda listy kandydatów 15 maja, a 20 maja ogłosi listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Ponieważ realizacją rekrutacji zajmują się same placówki, warto dopytać o detale właśnie tam, gdzie chce się posłać swoje dziecko. Natomiast przede wszystkim należy brać pod uwagę obowiązujące terminy – aby nie było za późno.
Niemal identyczne terminy i etapy dotyczą zapisywania dzieci do szkół. To znaczy rekrutacja też rusza 4 marca i do 22 marca będą przyjmowane wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej. Różnica w przypadku przedszkoli i szkół polega na tym, że w szkołach kontynuowanie nauki w tej samej placówce w starszej klasie nie wymaga już deklarowania tego przez rodziców – odbywa się automatycznie. Podobnie jak w przypadku przedszkoli – warto o szczegóły dopytać w szkole, do której się będzie posyłać swojego przyszłego pierwszaka. Szkoły we własnym zakresie będą też ogłaszać informacje dotyczące rekrutacji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Dzielnicowy się spisał

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2024