Kłobuck

Dziś rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli

Rusza nabór dzieci do placówek prowadzonych przez gminę.
Dziś rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli

Od 1 marca rozpoczyna się procedura rekrutacji dzieci do gminnych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także do szkół podstawowych

O terminarzu pisaliśmy wcześniej, dziś więc pozostaje jedynie poinformować, że oto rozpoczyna się z początkiem marca procedura, na końcu której dzieci uzyskają możliwość uczenia się i bycia pod opieką jednej z placówek prowadzonych przez gminę Kłobuck. Nabór do szkół i do przedszkoli (oraz oddziałów przedszkolnych) wymaga niezbędnej aktywności ze strony rodziców przedszkolaków i przyszłych pierwszoklasistów. Niezbędne informacje znaleźć można na stronie gminy. Można też pytać w placówkach, do których chce się posłać swoją pociechę. Nie można natomiast się zagapić i do procedury naboru nie przystąpić, aby móc potem dziecko posyłać tam, gdzie się zaplanowało lub uzyskało miejsce.
Zgodnie z ustawą kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej są brane pod uwagę kryteria określone w uchwale miejskiej (Nr 303/ XXXI/2017 z 16 maja 2017 r.) w sprawie określenia kryteriów wraz z przyznaną liczbą punktów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kłobuck oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia. W postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej obowiązują następujące kryteria: jeśli rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły lub przedszkola, położonych w obwodzie szkoły, przyznawane są – 2 punkty, jeżeli zaś kandydat zamieszkuje na terenie Gminy Kłobuck – 5 punktów. W dalsze szczegóły nie będziemy tu wchodzić. Po prostu rodzice powinni tego dopilnować, aby mieć szansę uzyskać to, co postanowili.
Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły. Co do przyjęć innych dzieci, spoza obwodu, nabór jest możliwy, jeżeli po prostu są wolne miejsca. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024