Kłobuck

Pomogą opiekunom bezdomnych kotów

Klatki pomogą wyłapać i przetransportować na zabieg sterylizacji koty bezdomne.
Pomogą opiekunom bezdomnych kotów

Jak już pisaliśmy, w Kłobucku można wysterylizować i zaczipować swoje domowe zwierzątko. Możliwa jest też sterylizacja kotów bezdomnych. Tu jest zadanie dla ludzi dobrej woli

Takimi ludźmi dobrej woli, którzy mogą się zająć kotami bezdomnymi i przeprowadzić ich sterylizację z pomocą miasta, są tak zwani opiekunowie społeczni kotów wolno żyjących. Tak naprawdę to chodzi tu o rzecz ważną dla wszystkich, bo nadmierne mnożenie się bezpańskich kotów może przybrać rozmiary poważnego problemu. Dobrze, jeśli jest ktoś, kto gotów jest tu przyjść z pomocą.
Kot bezdomny, co jasne, niekoniecznie da się ot tak złapać i zabrać na zabieg. Nawet złapany może być problematyczny w transporcie. Kto zajmuje się bezpańskimi kotami, musiałby wszystko organizować we własnym zakresie, do społecznego zaangażowania dokładając jeszcze koszty. Tu miasto wychodzi naprzeciw potrzebom. Albowiem przygotowane zostały specjalne klatki kennelowe oraz klatki-łapki, które można wypożyczyć po to, by koty bezpańskie bezpiecznie odłowić i dostarczyć na zabieg sterylizacji. Sprzętu tego społecznym opiekunom kotów bezdomnych użycza Zarząd Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku. Przy czym liczna takich klatek jest ograniczona, więc z zapisem pod numerem 343-172-322 ie ma co zwlekać. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024