W gminie Popów podsumowano wydatki inwestycyjne samorządu w okresie dobiegającej końca kadencji. Rzućmy okiem na te duże cyfry
Każda zainwestowana kwota to poprawa warunków życia mieszkańców. Innymi słowy: im więcej zainwestowano, tym więcej zrobiono w otoczeniu, tym więcej wybudowano dla ludzi żyjących w miejscowościach w gminie. W gminie Popów zainwestowano na rzecz mieszkańców sporo. W latach kadencji, to jest od 2018 do obecnego roku, wydano 19,9 miliona złotych na kanalizację, doprowadzając tę sieć do wielu kolejnych mieszkańców. Wydano jeszcze więcej, bo aż 22,9 miliona złotych, na różne inwestycje drogowe. Ta infrastruktura od lat była przez mieszkańców oczekiwana i zawsze należy do pierwszych potrzeb. Budowa potrzebnej gminie dużej hali sportowej istotnie wpłynęła na to, że na obiekty sportowe wydano w czasie kadencji 10,3 miliona złotych. Do świetlic wiejskich i OSP przekierowano 4,3 miliona złotych środków inwestycyjnych gminy Popów. Dodatkowo 2,4 miliona złotych przeznaczono na sprzęt dla jednostek OSP.
Inwestycje w budynki użyteczności publicznej, z których korzysta wielu mieszkańców gminy, pochłonęły w okresie mijającej kadencji kwotę 1,4 miliona złotych. 610 tysięcy złotych przeznaczono na inwestycje w oświacie, a 552 tysiące na miejsca wypoczynku i rekreacji. Wreszcie 442 tysiące złotych wydano na inwestycje proekologiczne, a 220 tysięcy złotych na miejsca pamięci. Te różne wydatki realizowały potrzeby w zakresie podstawowej infrastruktury, budynków publicznych, ale i ukierunkowane na tworzenie warunków dla lepszej jakości życia w gminie Popów. Administracja wójta Jana Kowalika zrealizowała kilka projektów, na które mieszkańcy czekali od dawna – jak choćby wspomniana hala sportowa. Ale i nowe drogi czy nową kanalizację śmiało możemy zaliczyć do inwestycji oczekiwanych w sposób szczególny. Postawiono też na sprawy wykraczające ponad najbardziej szablonowe potrzeby. Wśród takich działań można wskazać choćby właśnie inwestycje w podstawy materialne kultury i rekreacji. Przyrodnicza perełka, jaką jest dolina Liswarty, powoli jest odpowiednio doinwestowywana – bo dziś sama możliwość stanięcia gdzieś na dzikim brzegu rzeki nie jest już odpowiedzią na aktualne potrzeby. To wszystko składa się na harmonijny rozwój gminy w kończącej się kadencji. (jar)
Facebook
YouTube
RSS