Kłobuck

Szkoła współpracuje z firmami na rzecz kwalifikacji uczniów

Szkoła współpracuje z firmami na rzecz kwalifikacji uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku – z klas 1Tma, 2Tm, 3Tm i 4Tm – wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z firmami: Ceratizit, Cimcool, XYZMT, DPSsoftware i Oerlikon

Informacja jest warta uwagi, bo kontakty szkoły z firmami służą kształtowaniu perspektyw zawodowych uczniów. Podczas pobytu w showroomie firmy Ceratizit i XYZMT w Zabrzu uczniowie poznali tajniki mieszania chłodziw i dowiedzieli się, jakie różnice chemiczne przyświecają zmianom chłodzenia w określonych, zmieniających się warunkach skrawania. Zostały poruszone również, jak ważne obecnie, tematy ekologiczne związane z utylizacją chłodziw, ich przechowywaniem oraz mieszaniem.
Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Tworzyli symulację obróbki skrawaniem na całkowicie nowym pulpicie ProtoTRAK, będącym bardzo przystępnym w obsłudze dla nowych adeptów sztuki skrawania cnc. Firma DPS Software zaaranżowała pracownię komputerową, w której uczniowie modelowali bryłę wraz z gwintowaniem. Cały proces został przeprowadzony z zachowaniem standardów inżynierskich, tak jak to wgląda w biurze projektowym.
Na koniec przedstawiciel firmy Oerlikon opowiedział o wpływach powłok na narzędzia oraz na obróbkę różnych metali. Wiedza uczniów w tym zakresie została zaktualizowana do najnowszych odkryć technologicznych. W inżynierii to konieczne. Wiedza musi być aktualizowana przez cały okres aktywności zawodowej. Dzięki temu w branżach technicznych nigdy nie można się nudzić. Uczniowie podczas ciekawego i bardzo pożytecznego wyjazdu byli pod opieką nauczycieli: Mirosława Cebuli, Marcina Lamika i Pauliny Cebuli. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024

Areszt w związku z tragicznym wypadkiem w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024