Powiat

Procent dla rodzin poległych policjantów

ARCH.
Procent dla rodzin poległych policjantów

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach wspiera członków rodzin policjantów poległych na służbie. Mogą oni liczyć na pomoc, gdy borykają się z trudnymi warunkami materialnymi i finansowymi, będącymi następstwem śmierci osoby najbliższej. To także wsparcie edukacji, leczenia i rehabilitacji. Fundacja zachęca, by deklarować w tegorocznych zeznaniach podatkowych 1,5 proc. na jej cele statutowe

Może to być forma wdzięczności dla tych, którzy polegli, broniąc naszego bezpieczeństwa. Ich bliscy ponieśli stratę, która niejednokrotnie wiąże się też ze znalezieniem się w bardzo trudnym położeniu w kwestiach zupełnie codziennych i przyziemnych. Skoro więc ktoś zginął na służbie dla społeczeństwa, to naturalne, że jest na miejscu zwracać się do tegoż społeczeństwa o tak w sumie nieduży gest, jak odpisanie na rzecz rodzin poległych na służbie półtora procenta podatku w deklaracji PIT. To nie kosztuje nic poza chwilą czasu na wpisanie takich danych w deklaracji.
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach została powołana w 1997 roku przez Komendanta Głównego Policji. Posiada środki na cele statutowe dzięki darczyńcom, a także z 1,5 proc. z PIT. Dlatego zarząd fundacji zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich o udzielenie pomocy i zadeklarowanie w swoich zeznaniach podatkowych owego 1,5 proc. podatku na cele statutowe tej właśnie fundacji.
Ułatwieniem rozliczenia podatku może być skorzystanie z rządowej strony poświęconej podatkom, gdzie bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, możemy wypełnić i wysłać do skarbówki swój PIT. Trzeba w odpowiedniej rubryce wpisać „Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, KRS 0000101309. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Poleciały dwa prawka

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2024

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024