Powiat

Rano wpadają z promilami

ARCH.
Rano wpadają z promilami

Nie pierwszy raz policyjna akcja kontroli trzeźwości, zrealizowana w godzinach porannych, pokazała dobitnie, że niektórzy zdecydowanie nie powinni siadać za kierowicę po tym, co robili dzień wcześniej wieczorem

Tym razem policjanci z kłobuckiej komendy przeprowadzili akcję „Trzeźwość” nie tylko po prostu rano, ale do tego rano „po weekendzie”. Kontrole objęły wiele miejsc i ponad czterystu kierowców, którym kazano dmuchnąć w alkomat. Cel jest jasny: uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, jako stanowiącym bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
– W trakcie działań mundurowi skontrolowali 412 kierowców w różnych miejscach na terenie powiatu. Jeden z nich prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz jeden po użyciu alkoholu. O godzinie 6.20 na ulicy Częstochowskiej w Ostrowach nad Okszą policjanci zatrzymali do kontroli opla, którego 57-letni kierowca miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. O godzinie 9.00 na ulicy Jana Długosza w Kłobucku stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poruszającego się peugeotem. 40-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało, kierował pojazdem mechanicznym bez wymaganych do tego uprawnień – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnych kierujących zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy.
– Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez pijanych kierowców – zwraca się do nas wszystkich przedstawicielka policji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024