Kłobuck

W tym gronie po raz ostatni

W tym gronie po raz ostatni

W Kłobucku podtrzymano wszyscy sołtysi i przewodniczący osiedli odebrali gratulacje z okazji kończącej się kadencji

Kadencja szefów tych tak zwanych jednostek pomocniczych powiązana jest czasowo z kadencją rad gmin, przy czym z reguły rozpoczyna się z niewielkim opóźnieniem, bo wybory w sołectwach czy osiedlach odbywają się już po rozstrzygnięciach w wyborach samorządowych. Teraz więc dobiega końca kadencja sołtysów i przewodniczących osiedli w gminie Kłobuck, która trwała w latach 2019-2024. Z tej okazji burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski wraz z przewodniczącym rady miejskiej Januszem Soluchem złożyli podziękowania wszystkim, którzy pełnili te ważne funkcje.
Jak powiedział burmistrz, należy pogratulować tego, co udało się zrobić dla małych społeczności – inwestycji drobnych i wielkich. Ważna jest też zawsze szczególna rola sołtysów i przewodniczących osiedli wobec społeczeństwa.
– Byliście zawsze blisko swoich mieszkańców. Pomagaliście rozwiązywać problemy społeczne, reagowaliście na ludzkie dramaty – mówił burmistrz Zakrzewski, składając podziękowania w imieniu całej społeczności gminy za bardzo dobrą i owocną pracę oraz współpracę z administracją gminy.
Z reguły każde wybory samorządowe i następnie wybory w jednostkach pomocniczych to jakaś roszada personalna. Można więc powiedzieć, że sołtysi i przewodniczący osiedli z gminy Kłobuck w ubiegłym tygodniu po raz ostatni spotkali się wspólnie w takim gronie, w jakim spotykali się przez kilka lat podczas prac samorządowych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024