Powiat

„Bezpieczny cyklista”

ARCH.
„Bezpieczny cyklista”

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. W trakcie akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wzajemne relacje kierowców i rowerzystów oraz badali ich trzeźwość

Działania prowadzone były w ubiegłym tygodniu. – W celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, apelujemy o przestrzeganie przepisów, o stosowanie zasady zachowania szczególnej ostrożności i wzajemny szacunek na drodze – mówi przy tej okazji rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Na terenie powiatu kłobuckiego mundurowi z drogówki podczas akcji ujawnili 38 wykroczeń, z których 37 popełnili kierujący pojazdami mechanicznymi poprzez nieprawidłowe zachowanie wobec rowerzystów. Jedno wykroczenie popełnił kierowca jednośladu, którego rower posiadał niesprawne technicznie światła. Tego dnia mundurowi skontrolowali 20 rowerzystów.
– Pamiętajmy, że rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Cyklistów nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo, a na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – dopowiada policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024