Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Dotychczas mają kotły węglowe, które teraz w każdym z tych gminnych obiektów będą mogły być zastąpione kotłami na pellet. Inwestycja wpłynie na poprawę jakości powietrza w gminie Kłobucka

W minioną środę burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę na dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Kłobuck. Te środki zewnętrzne gmina pozyskała w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza „Inicjatywa Antysmogowa” w 2024 roku. Mowa tutaj o kwocie w wysokości 220 895,70 zł. Pomoże ona w przeprowadzeniu wymiany starych kotłów na nowoczesne i bardziej proekologiczne kotły na pellet.
Zamiana taka zostanie zrealizowana w trzech obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Kłobuck. Nowe systemy grzewcze, oparte o bardziej ekologiczne paliwo – pochodzące z odnawialnego źródła – uzyskają dwie placówki oświatowe. To Szkoła Podstawowa w Libidzy oraz Przedszkole w Nowej Wsi. Kocioł na węgiel zostanie też zamieniony w kocioł na pellet w przypadku Biblioteki Miejskiej w Kłobucku. Obiekt, który znajduje się w centrum miasta, nie będzie więc – po realizacji inwestycji – emitował dymu pochodzącego ze spalania węgla. Ta, ale także dwie pozostałe wymiany źródeł ciepła wpłyną w ten sposób na poprawę jakości powietrza w gminie Kłobuck.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Będzie projekt, to będzie wniosek o dofinansowanie do zalewu

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2025

Nowy ambulans pomaga ratować mieszkańców powiatu

Jarosław Jędrysiak7 stycznia 2025

Projekt Jesionowej – na razie jeszcze brak rozstrzygnięć

Jarosław Jędrysiak7 stycznia 2025

Rewitalizacja Zalewu Zakrzew coraz bliżej!

Jarosław Jędrysiak6 stycznia 2025

Strażacy z Kłobucka uwolnili psa uwięzionego w feldze samochodowej

Jarosław Jędrysiak4 stycznia 2025

Co z odpadami tekstylnymi?

Jarosław Jędrysiak29 grudnia 2024