Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Nie daj się zrobić „na pompę”

Każda okazja jest dobra dla nieuczciwych, dlatego należy zachować czujność. Szczególnie wtedy, gdy coś jest rzekomo „za darmo”. Tym razem chodzi o oferty pomp ciepła

Wydane zostało ważne ostrzeżenie dla wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze”. Chodzi o pojawiających się z ofertami – także proponowanymi mieszkańcom naszego powiatu – nieuczciwych wykonawców zadań finansowanych w ramach programu.
Chodzi o to, że nierzetelni wykonawcy oferują urządzenia grzewcze do nieocieplonych domów. Rzekomo jest to rozwiązanie dla wnioskodawców i beneficjentów programu „Czyste Powietrze”. Do tego oferta często powiązana jest z pełnomocnictwem w nieuczciwych celach. Nie należy podejmować pochopnych decyzji, dawać się skusić rzekomą darmową ofertą – nie można dać się oszukać.
Poza wszystkim, co jest po prostu nierozważne i niebezpieczne, montaż pompy ciepła w budynku bez termomodernizacji zrujnuje jej użytkownika, bo koszty wyjdą gigantyczne. To rozwiązanie ma sens, gdy się dobrze chroni dom przed ubytkami ciepła. Oczywiście nieuczciwi oferenci nie przejmują się korzyścią właściciela nieruchomości. Zrobią coś, zarobią na tym – i to nie oni będą ponosić koszty. Po prostu należy uważać. A w razie wątpliwości – dzwonić do gminy, do punktu informacyjnego „Czystego Powietrza”. Tam pomogą rozpoznać, co jest ofertą sensowną, a co jest pułapką.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024