Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Wójt Henryk Mach pozostał na sprawowanym urzędzie, a kierowanie radą gminy rozpoczęła zupełnie nowa w tym gronie osoba. Znane są pierwsze decyzje personalne podjęte w kadencji 2024-2029

Obsada stanowiska wójta rozstrzygnięta została bezpośrednio przez mieszkańców. Wójtowi Henrykowi Machowi pozostało więc formalne złożenie ślubowania i objęcie urzędu na kolejne lata. Do decyzji samych radnych pozostawał przydział kluczowych miejsc funkcyjnych w prezydium rady gminy. Rozstrzygnięcia zapadły tu wkrótce po złożeniu ślubowania i objęciu mandatów przez nowych członków organu uchwałodawczego gminnego samorządu. Do funkcji przewodniczącego rady gminy zgłoszono Magdalenę Damiak (wybraną do rady z listy KWW Na Straży Gminy) i Aleksandrę Kierat (z listy Razem Możemy Więcej Koalicji Samorządowej). Stosunkiem głosów 8 do 7 wybrana została w głosowaniu tajnym Magdalena Damiak. Jest ona jedną z grupy nowych radnych, więc pozostaje jej teraz szybko opanować kwestie techniczne związane z prowadzeniem obrad. Oczywiście jest to możliwe i osiągalne.
W gminie Przystajń wybierany jest jeden wiceprzewodniczący rady. Zgłoszono do tej funkcji kandydatury Jacka Pilarza (wspomniana Koalicja Samorządowa) i Dominika Sasa (Trzecia Droga). Pilarz uzyskał głosów 7, Sas głosów 8 – i to on objął funkcję wiceprzewodniczącego.
Warto odnotować, że skład prezydium tworzą radni wybrani z list komitetów konkurencyjnych wobec KWW Razem Możemy Więcej Koalicja Samorządowa, który do funkcji wójta wypromował Henryka Macha. Wójta czeka więc konieczność kierowania gminą, która ma radę, w jakiej nie był w stanie przeforsować swoich kandydatów do kluczowych stanowisk.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023

Policjanci szkolili strażaków ochotników

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2023