Danków

Potrącił go podczas odpustu

Potrącił go podczas odpustu

Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w poprzednią środę 8 maja w Dankowie w gminie Lipie. Akurat tego dnia odbywał się tutaj odpust parafialny

Pewnie niejeden kierowca ma w pamięci takie sytuacje na drodze, gdy gdzieś na jego trasie jest miejscowość, w której odbywa się odpust parafialny, przy drodze stoją kramy, a na ulicy jest pełno pieszych. Z reguły w takich sytuacjach kierowcy zachowują szczególną ostrożność, bo inaczej można by łatwo kogoś z pieszych potrącić. Groźny wypadek z Dankowa pokazuje, że to wcale nie jest sytuacja tylko teoretyczna – a zagrożenie realnie istnieje. Trzeba uważać nie tylko na osoby, które poruszają się wtedy po ulicy, ale również na tych, którzy przygotowując się do odpustu mogą rozstawiać kramy lub tez po prostu zajmować się swoją pracą.
– W środę 8 maja po godzinie 6.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego, do którego doszło w Dankowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Lipia 37-letni kierujący skodą, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię 72-latka, również mieszkańca powiatu kłobuckiego. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został zabrany do częstochowskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Pojazd, który brał udział w zdarzeniu, został zabezpieczony w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez kłobuckich śledczych pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.
Droga w Dankowie w rejonie kościoła i twierdzy jest kręta. Widoczność może tu być ograniczona, a prędkość musi być dostosowana do warunków drogowych. Miejsce sprzyja natomiast temu, że pojawiają się tu na drodze piesi. Nie tylko w takich dniach, jak ten szczególny, gdy doszło do wypadku.
Na naszych drogach bywa niebezpiecznie. Nie można ulegać złudzeniu, że to spokojna okolica, więc i mały ruch – więc jest bezpiecznie z zasady.
– Od początku bieżącego roku na terenie powiatu kłobuckiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W czterech przypadkach piesi odnieśli obrażenia, a w jednym niestety pieszy poniósł śmierć. W roku ubiegłym w analogicznym okresie odnotowano cztery zdarzenia drogowe, w których dwie osoby odniosły obrażenia – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji. – Dlatego niezależnie od wyników postępowania, po raz kolejny przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania, zwłaszcza w rejonie skrzyżowań, łuków, przejść dla pieszych, czy przystanków autobusowych. Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy tylko jedno. Korzystając z drogi bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego – apeluje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Danków

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Danków

Brama zamku ocaleje

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2020

Co z pierwszeństwem na krzyżówce?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019

Skoro nie rondo, to chociaż zmiana pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019

Wyremontują most

Jarosław Jędrysiak14 marca 2018

800 lat Dankowa

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2017

Koncert na jubileusz

Redakcja22 kwietnia 2017