Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Policjanci z Kłobucka, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego oraz przejęli prawie 90 gramów marihuany. 31-latek i 24-latek, którzy wpadli w ręce policji, usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem

To kolejny przypadek wykrycia narkotyków w naszym powiecie. Kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mężczyzn, którzy – jak wskazywały informacje – mogą posiadać i handlować narkotykami. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w miniony weekend.
– Mundurowi w miejscowości Miedźno zauważyli osobowego volkswagena, którym według posiadanych informacji miały się poruszać osoby posiadające przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W pojeździe znajdował się kierowca oraz pasażer. W trakcie szczegółowej kontroli 31-latka i 24-latka oraz pojazdu, którym się poruszali, stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli dwa woreczki strunowe z zawartością suszu koloru zielonego. Następnie mundurowi udali się wraz z zatrzymanymi do ich miejsc zamieszkania i przeszukali pomieszczenia przez nich zajmowane, gdzie znaleźli kolejne woreczki strunowe z zawartością suszu koloru zielonego. Wstępne badania wskazały, że susz znajdujący się we wszystkich zabezpieczonych woreczkach to marihuana. W sumie policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych mieszkańców powiatu kłobuckiego prawie 90 gramów marihuany – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
– Obecnie podejrzani usłyszeli już zarzuty. Kierowca volkswagena – za posiadanie oraz sprzedaż narkotyków. Natomiast pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Częstochowie mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich udzielanie nawet do 10 lat – dopowiada rzeczniczka kłobuckiej policji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023