Miedźno

Jechał zalany w trupa

ARCH.
Jechał zalany w trupa

Ktoś na szczęście zauważył – zanim doszło do tragedii – że po ulicach Miedźna przemieszcza się auto, którym kieruje ktoś nietrzeźwy. Zawiadomiona o sprawie policja błyskawicznie podjęła interwencję. A nieodpowiedzialny kierowca poniesie konweniencje

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę.
– 10 marca w godzinach południowych oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po miejscowości Miedźno porusza się osobowym fordem nietrzeźwy kierujący. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy namierzyli wskazany pojazd – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Zgłoszenie przypadkowego świadka nie było bezpodstawne. I bardzo ważne, że w tym przypadku policja została niezwłocznie zawiadomiona o zagrożeniu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. Okazało się, że w 45-latek ma w organizmie aż ponad 3,5 promila alkoholu! Potoczne określenie „zalany w trupa” pasuje do stanu, w którym człowiek pod wpływem alkoholu zaczyna mieć zaburzenia świadomości. Kierowanie w takim stanie autem z dużym prawdopodobieństwem może się skończyć tragicznie. Niekoniecznie dla pijanego – czasem dla innych, Bogu ducha winnych ludzi na drodze. Dlatego zdecydowana reakcja świadka, która umożliwiła zapobieżenie prawdopodobnej tragedii, do jakiej mógłby doprowadzić nieodpowiedzialny kierowca – tym bardziej przy obecnej aurze, kiedy drogi bywają śliskie – to postawa chwalebna i godna naśladowania. Nie zawsze trzeba samodzielnie zatrzymywać „naprutego” kierowcę. Ale nie zawiadomić policji, że taki jeździ po ulicach, to ryzykowanie, że za chwilę przejedzie choćby i kogoś z naszych bliskich lub znajomych – bo tragedia, która może się wydarzyć, może też dotknąć kogoś, kto się zawaha z dzwonieniem na policję, naprawdę bardzo osobiście.
Na nieodpowiedzialnego kierującego fordem czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. W sumie i tak ma szczęście, że ktoś go zauważył i złapano go, nim kogoś zabił. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.
– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez pijanych kierowców – dodaje asp. Joanna Wiącek-Głowacz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023

Gospodarstwo Rolne „Bochnia” w Pałacu Prezydenckim

Marcin Syguda25 czerwca 2023