Powiat

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Zapowiada się, że jest to sposób na usunięcie z dokumentacji samochodów, które faktycznie już nie istnieją, a jeszcze figurują w rejestrach. Jeżeli ktoś jednak ma taki pojazd i nie chce, by go przepisy objęły, musi zareagować

Planowane jest wygaszenie z dniem 10 czerwca 2024 r. decyzji o rejestracji pojazdów wydanych przed dniem 14 marca 2005 r., jeżeli są to pojazdy, które nie posiadają ważnego okresowego badania technicznego czy też w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (jeżeli pojazd im podlega) przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia niektórych skutków kradzieży tożsamości.
Powodów do obaw nie mają jednak właściciele pojazdów zabytkowych i pojazdów wolnobieżnych, do których przepisu się nie stosuje.
Pojazdy, dla których decyzje o rejestracji zostaną wygaszone, będą podlegały powtórnej rejestracji po spełnieniu warunków określających dopuszczenie pojazdu do ruchu zgodnie z art. 71 Ustawy prawo o ruchu drogowym. Automatyczne wyrejestrowanie z mocy przepisów nie oznacza więc, że nie da się tego procesu odwrócić. Ale wymagać to będzie podjęcia konkretnych działań.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024