Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

„Zmieścimy się wszyscy”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku wraz z motocyklistami z klubu motocyklowego „SKL Dragon” przeprowadzili akcję „Zmieścimy się wszyscy”. Podczas działań zachęcano kierowców samochodów do częstego i uważnego spoglądania w lusterka oraz do zachowania kultury i wzajemnego szacunku na drodze. A to wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się bezpiecznie

W minioną sobotę kłobuccy policjanci ruchu drogowego oraz motocykliści z klubu motocyklowego „SKL Dragon” przeprowadzili akcję, której celem było uświadomienie kierującym samochodami, że motocykl na drodze jest mniej widoczny niż auto. Dlatego tak istotne jest korzystanie z lusterek — już jedno spojrzenie może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie. W trakcie działań przypomniano uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym poszanowaniu na drodze. Motocykliści apelowali do kierowców samochodów, by częściej spoglądali w lusterka i upewniali się, czy ktoś ich nie wyprzedza. Poruszyli też kwestię stylu jazdy i namawiali, by bez powodu nie zmuszać kierowców dwóch kółek do nagłego hamowania. To bardzo ważne, bo tego typu zachowanie może doprowadzić do tragedii. Każdy uczestnik działań został wyposażony przez motocyklistów w naklejkę z hasłem „Zmieścimy się wszyscy”.
– Pamiętajmy, że w dużej mierze to od nas samych zależy czy na naszych drogach będzie bezpiecznie. Bądź odpowiedzialny. To decyzja, którą podejmiesz, zadecyduje tak o twoim bezpieczeństwie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli będziemy korzystać z dróg z rozsądkiem to – „Zmieścimy się wszyscy” – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024