Kłobuck

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku uczniowie mają wreszcie porządna, nowoczesną i dobrze urządzoną świetlicę. Zakończyła się inwestycja, na którą społeczność szkolna oczekiwała

Nim zadanie ruszyło, dyskutowano o nim więcej niż raz na kłobuckiej sesji w poprzedniej jeszcze kadencji. Inwestycja wydawała się radnym dość droga, ale burmistrz Jerzy Zakrzewski wyjaśniał, że wynika to wprost z tego, jak szeroki jest zakres tego potrzebnego szkole zadania. Kłobuck – jak zresztą wiele gmin – korzysta do dziś z infrastruktury budynków publicznych mających już swą historię, więc projektowanych i budowanych w zupełnie innych czasach, z zupełnie innymi wówczas standardami. Stąd w naszych czasach pojawiają się potem potrzeby różnych modyfikacji, nawet wynikające z potrzeb tak podstawowych, jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Co do świetlicy w kłobuckiej Dwójce na rogu Szkolnej i 11 Listopada, to także w tym wypadku pomieszczenie wymagało nie tyle kosmetycznego remontu, ale właśnie gruntownej przebudowy, obejmującej wymianę także tych elementów, które kiedyś w budownictwie stosowano, a dziś już nie są akceptowalne. Koszty odpowiadały więc zakresowi zadania. Dziś, gdy do otwarcia gotowej już świetlicy dochodzi, w kłobuckim ratuszu mówią o „spektakularnej metamorfozie” tego potrzebnego szkolnego pomieszczenia.
W wyniku przeprowadzonej inwestycji pomieszczenie świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku uzyskało nowoczesny i bardziej przytulny wygląd. Będzie to sala pełniąca jednocześnie kilka funkcji. Przestrzeń została zaprojektowana tak, aby była ona idealnym miejscem do prowadzenia różnych zajęć – co jest istotą szkolnej świetlicy. Równocześnie miejsce to ma uczniom dawać możliwość odpoczynku i nabrania sił przed lekcjami oraz wygodnego odpoczynku po zajęciach. To również zadania szkolnej świetlicy. Dodatkowo w sali zwraca uwagę elegancka zielona kurtyna. Kryje się za nią nowa scena. Świetlica będzie więc również miejscem, gdzie rozwijać się będzie uczniowskie talenty aktorskie. To ważne. Kto wie, może wyrośnie nam kolejny talent na miarę Ewy Kutyni, której aktorski dorobek pokazuje, że osoby aktorsko uzdolnione rodzą się także w Kłobucku? W dzisiejszych czasach, gdy w możliwościach rozwoju i kształcenia nie odstajemy już od Europy, dla młodych zdolnych z naszych stron nie ma żadnych limitów – byle ich wesprzeć w stawianiu pierwszych kroków. Pachnąca nowością świetlica i temu będzie teraz służyć.
Uroczystego otwarcia świetlicy poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali, wraz z burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim, sekretarz gminy Sylwia Piątkowska oraz dyrektor szkoły Wioletta Skoczylas- Iszwoldin. W uroczystości udział wzięli również goście: Rafał Trych – wykonawca inwestycji z TR Building oraz Henryk Świeży – kierownik budowy, a także przewodnicząca rady rodziców Aneta Gadomska, skarbnik Anna Krysiak i wicedyrektor Agnieszka Kilan.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024