Kłobuck

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Mimo częstych kontroli trzeźwości przez policyjne sito nadal przedostają się tacy, którzy decydują się na kierowanie pojazdem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Ten świeży przypadek z Kłobucka dobitnie pokazuje, jak to potrafi być niebezpieczne. Jest przecież oczywiste, że kontrola nad pojazdem po spożyciu alkoholu jest ograniczona. A już szczególnie, gdy tego alkoholu jest aż tak dużo, jak w tym przepadku

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek maja.
– Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Kłobucku na ulicy Stawowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Zgłaszający oświadczył, że sprawcą prawdopodobnie jest nietrzeźwa kobieta – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili następnie, że kierująca fordem kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Stawową osobowemu fiatowi. Doprowadziła w ten sposób do zderzenia obu pojazdów.
– Fiatem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi sprawdzili również stan trzeźwości kierującej fordem. Okazało się, że w organizmie 42-letniej mieszkanki powiatu częstochowskiego były prawie 3 promile alkoholu! – wskazuje szczegóły rzeczniczka kłobuckiej policji. Z trzema promilami spowodować kolizję – to… chyba trzeba odnotować, że mogło się to wszystko skończyć znacznie gorzej i bardziej tragicznie. Trudno mówić o kontroli nad pojazdem w takim stanie. Nieustąpienie pierwszeństwa z pewnością jest trudne, gdy po wielkiej ilości alkoholu w głowie jest mętlik i o przepisach ruchu drogowego prawdopodobnie trudno wtedy pamiętać, a także ich przestrzegać. Można się pewnie dziwić, jak w takim stanie w ogóle ktoś próbuje prowadzić, ale… no cóż, takie przypadki, niestety, zdarzają się i są bardzo niebezpieczne dla Bogu ducha winnych innych kierowców i i dla pieszych.
– Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnej kobiety zajmują się śledczy z kłobuckiej komendy. 42-latka musi liczyć się z zarzutami karnymi prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi między innymi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu. O losie pijanej kierującej zdecyduje teraz częstochowski prokurator i sąd – podsumowuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024