Powiat

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Zofia Trzepióra-Noga, mieszkanka naszego powiatu, została uhonorowana nagrodą Powiatu Kłobuckiego w dziedzinie kultury

Wydarzenie to miało miejsce 6 czerwca bieżącego roku, podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Kłobuckiego. Starosta Dariusz Pilśniak i wicestarosta Karol Wers oraz członkinie Zarządu Powiatu Zdzisława Kall, Beata Przybylska i Aneta Kiepura wręczyli tę szczególną nagrodę naszej utalentowanej artystce.
Zofia Trzepióra-Noga jest absolwentką wydziału sztuk plastycznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Akademii imienia Jana Długosza w Częstochowie. Jest również aktywną członkinią wielu instytucji artystycznych, takich jak Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych imienia Wandy Wereszczyńskiej czy Klubu Literackiego „Metafora” w Częstochowie. Jej prace zostały zaprezentowane na ponad 50 wystawach indywidualnych oraz ponad 100 wystawach zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym na prestiżowej wystawie pastelistów we Francji. Nagrodzona to nie tylko utalentowana malarka, ale także utalentowana pisarka. Tworzy wiersze, reportaże i prozę poetycką. Jest również osobą aktywną na niwie kultury i w środowisku ludzi twórczych – była uczestniczką licznych plenerów malarskich, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej.
Co więcej, laureatka angażuje się również w szlachetne cele charytatywne, przekazując swoje unikatowe prace na licytacje podczas dorocznych Balów Charytatywnych organizowanych przez Powiat Kłobucki. Dochód z tych aukcji jest przeznaczony na wsparcie osób niepełnosprawnych. Zofia Trzepióra- Noga może być inspiracją dla innych – łącząc w sobie talent artystyczny z altruizmem i zaangażowaniem społecznym.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024