Kłobuck

Dramatyczny wypadek w Kłobucku

Dramatyczny wypadek w Kłobucku

Policjanci pod nadzorem prokuratora intensywnie badają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 16 czerwca w Kłobucku przy ulicy Staszica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 19-letni kierowca mercedesa, jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W dramatycznym momencie samochód przejechał przez oś jezdni i z impetem uderzył w przydrożny słup. Niestety skutki tego zdarzenia okazały się tragiczne. Życie straciła 18-letnia pasażerka samochodu

W niedzielę 16 czerwca około godziny 3.25 nad ranem oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Staszica w Kłobucku.
– Natychmiast skierowano na miejsce funkcjonariuszy z kłobuckiej drogówki. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 19-letni kierowca osobowego mercedesa, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Samochód przejechał przez oś jezdni i z ogromną siłą uderzył w przydrożny słup – podaje rzecznik kłobuckiej policji, podkom. Kamil Raczyński.
Tragiczne skutki
Na skutek tego potwornego zdarzenia 18-letnia pasażerka samochodu, również mieszkanka powiatu kłobuckiego, zginęła na miejscu. Kierowca, z poważnymi obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala w Częstochowie.
– Stan jego trzeźwości będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi – podał krótko po zdarzeniu podkom. Raczyński. Działania na miejscu zdarzenia Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Droga wojewódzka nr 492 była całkowicie zablokowana na czas oględzin.
– Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu. Kryminalni zamierzają skorzystać z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie – zapowiada rzecznik policji.
Apel o ostrożność Wraz z policją apelujemy o ostrożność na drodze. O trzymanie się rozsądnej prędkości i nie siadanie za kierownicę po alkoholu. Najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz wykazywali się rozsądkiem i wzajemnym szacunkiem, tak aby każdy mógł szczęśliwie dotrzeć do celu. Sytuacje, jak ta z Kłobucka, demonstrują w sposób brutalny, że nie zawsze tak się dzieje. I pozostaje tylko współczucie dla bliskich ofiary wypadku.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024