Kłobuck

Bawiliśmy się na Dniach Kłobucka

Bawiliśmy się na Dniach Kłobucka

Ciekawy program, złożony z różnorodnych atrakcji, przygotowano na tegoroczne Dni Kłobucka. W miniony weekend na płycie rynku oraz w okolicy bawiło się sporo mieszkańców miasta i powiatu

Imprezę przygotowano tradycyjnie jako wydarzenie wielowątkowe. Była tu więc w tym roku kulinarna Bitwa Regionów, w której rywalizowały nasze doskonałe gospodynie. Były też powoli wrastające w kłobucką tradycję międzynarodowe zawody siłaczy, w których świetnie zaprezentowali się nasi rodacy. Sporo miejsca znalazło się dla występów naszych lokalnych talentów, dla których pojawienie się na scenie przed publicznością na środku rynku to przeżycie nieraz większe niż dla zawodowych gwiazd estrady. Na głównej scenie były więc występy i muzyczne, i taneczne, a przy tym zarówno amatorskie, ja i te zawodowe, które na imprezy przyciągają tłumy.
Status gwiazdy imprezy można w tym roku przypisać jednocześnie kilku wykonawcom – postawiono bardziej na mnogość i bogactwo oferty, a nie na pojedyncze nazwisko. W sobotę tuż po występach naszych artystów na scenę wkroczył Filip Lato, który okazał się artystą mającym świetny kontakt z publicznością. Tuż po nim wyobraźnią widzów zawładnęła Jula. Co szczególnie ciekawe, artyści ci na chwilę połączyli też siły, występując razem. Jak zawsze atmosfera koncertowej zabawy narastała z czasem, a późnym wieczorem podkręciły ją jeszcze przeboje Perfectu w wykonaniu Unu Tribute To Perfect. Frekwencji sprzyjała pogoda, która szczęśliwie przez większość dwudniowej imprezy zdawała egzamin. Trochę może szkodziły jej za to rozgrywki euro, które zagorzałych kibiców pozostawiły przed ekranami.
Ale i o kibicach pomyślano, zapraszając do wspólnego oglądania meczu Polska-Holandia, który – mimo przegranej – wielu pozostawił w całkiem pozytywnych nastrojach z uwagi na jakość gry naszych piłkarzy. Zresztą w niedzielę krótko po meczu już podtrzymywano dobre nastroje propozycjami przedstawianymi na scenie. Późnym popołudniem wzrok przyciągało taneczne widowisko Maraquja Show. Następnie na scenie pojawiła się ostatnia z muzycznych gwiazd Dni Kłobucka – Sound’n’Grace.
Zgodnie z dobrymi tradycjami impreza miała formę pikniku. Nie było obowiązku siedzieć czy tańczyć pod sceną. Było wiele ławeczek, parasole z miejscami do spożywania poszukiwanych na takich imprezach dań i napojów, a wokół także różne atrakcje dla dzieci. Zresztą całe wesołe miasteczko rozłożyło się tuż za domem handlowym, toteż można było spędzać czas również tam. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024