Truskolasy

Kuba Cup z udziałem wielu znanych zespołów

Kuba Cup z udziałem wielu znanych zespołów

Choć w wydaniu młodzieżowym, to jednak w turnieju, który firmuje swym nazwiskiem nasz sławny rodak Jakub Błaszczykowski, zagrały znane piłkarskie marki

W Truskolasach 12 czerwca odbyła się piętnasta już edycja turnieju piłkarskiego Kuba Cup, firmowanego i organizowanego przez znanego piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego oraz jego fundację Ludzki Gest. To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnęło młodych piłkarzy z całej Polski, a także licznych gości i kibiców.
W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 12 drużyn, składających się z zawodników urodzonych w 2012 roku i młodszych. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji, a młodzi sportowcy dali z siebie wszystko, prezentując swoje umiejętności i pasję do piłki nożnej. Drużyny biorące udział w turnieju reprezentowały dobrze znane oraz lokalne kluby: GKS Katowice, KKS Kalisz, Raków Częstochowa, Wisła Kraków, KS Panki, Sokół Wręczyca, Herkules Truskolasy, Sportowa Częstochowa, OKS Olesno, Sporting FA Lubliniec, MKS Funball Kluczbork, Piotrcovia Piotrków Trybunalski.
W finale turnieju triumfowała drużyna GKS Katowice, która pokonała młodych piłkarzy z KKS Kalisz. W meczu o trzecie miejsce Raków Częstochowa zwyciężył nad Wisłą Kraków. Pozostałe drużyny, w tym zespoły z powiatu kłobuckiego, również pokazały wysoką formę i waleczność na boisku.
Na zaproszenie organizatorów, zawody obserwowali m.in. starosta kłobucki Dariusz Pilśniak, wójt gminy Wręczyca Anna Syguda oraz członkinie zarządu powiatu. Atmosfera turnieju była niezwykle ciepła i pełna sportowego ducha.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Ruszy remont zabytkowego kościoła

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023