Kłobuck

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Dzień, w którym uczniowie odbierają świadectwa – bez względu chyba na to, jakie są na nich oceny – to dla dzieciaków dzień wyjątkowo szczęśliwy, bo rozpoczynający wakacje. Na nadchodzący czas wytchnienia cieszą się również nauczyciele, którzy wolne od pracy mają co roku właśnie w tym czasie. Organy prowadzące oświatę zawsze uczestniczą w uroczystościach zakończenia roku szkolnego

Nie inaczej było w gminie Kłobuck. Bo zanim wakacje na dobre się rozpoczną, uczniowie muszą odebrać szkolne świadectwa, dyplomy, nagrody książkowe oraz zwyczajowo wręczyć kwiaty nauczycielom. Szczególnie dla ósmoklasistów jest to zawsze moment symboliczny, często pamiętany już przez całe życie, gdyż zamyka pewien rozdział w młodym jeszcze życiu, kończąc edukację w szkole podstawowej i rozpoczynając swego rodzaju wstęp do dorosłości, jaki będzie po wakacjach szkoła średnia.
Piątkowe uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbyło się w każdej z placówek gminy Kłobuck. W ważnych dla szkolnych społeczności uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, w tym burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, sekretarz Sylwia Piątkowska oraz radni rady miejskiej.
– Chcemy serdecznie pogratulować wszystkim uczniom promocji do następnych klas. Szczególne życzenia kierujemy do ósmoklasistów, którym życzymy powodzenia oraz udanych wakacji przed rozpoczęciem nauki w nowych szkołach – przekazuje burmistrz Jerzy Zakrzewski. – Składamy również wyrazy uznania dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oświaty i rodzicom. Dziękujemy za nieocenione wsparcie, wytrwałość i pasję, dzięki którym nasi uczniowie mogą zdobywać wiedzę i z odwagą odkrywać otaczający ich świat – dodaje. No i teraz wreszcie nadszedł czas na wakacje. Część uczniów już od tygodnia wypoczywa w różnych atrakcyjnych miejscach, część dopiero pojedzie, a jeszcze inni będą się cieszyć wolnym czasem na miejscu. W każdym przypadku wakacje niech będą dla nich pełne ciekawych przygód, interesujących doświadczeń i przede wszystkim bezpieczne. Tak długi „urlop” od obowiązków to przywilej dzieciństwa, więc niech zostanie dobrze wykorzystany.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024